Toplam yorum: 1929687
Bu ayki yorum: 23483

E-Dergi

homeros tarafından yapılan yorumlar

11.02.2003

özellikle kamu kesiminde çalışan yöneticiler için kaynak niteliğinde klavuz kitap. özellikle mevzuata dayalı alacağınız kararlarda tutarlı olmanızı sağlayacağını düşünüyorum. bunun yanısıra alacağınız kararların kanunlara uygun olması sebebiyle idari ve otoriter açıdan karizmanızı koruyacak bir kalkan niteliğinde. alın ama kimseye göstermeyin, yanıbaşınızdaki bir danışman olsun...
10.05.2002

çocuk gözüyle deprem anlatılmış demek bu kitap için acımasız bir eleştiri olur . ben şahsen bu kitabı okurken ilerisi parlak bir romancının ilk kitabı olarak değerlendiriyorum. olayların akışı büyük bir ustalıkla derli toplu ve okuyucunun zihnini tırmalamayacak nitelikte. gayet anlaşılır ve yazarın yaşına göre kendini aşan bir çalışma. aslında ben diğer (tamamen melis ile aynı durumda olanların) çocukların deprem sonrası neler yaşadıklarını ve hissettiklerini bilmek isterdim. böyle olunca melisi diğerlerinden daha belirgin bir biçimde ayırt edebilirdim belki. Melisin anlattıkları sizin onunla birlikte hissetmenizi sağlıyor. kendine has bir üslupla anlatılan olayları kendi kurgunuzla değil onun anlayış tarzına katılarak sağlıyorsunuz. bu arada kitabın çoğu kitapçıda bulunmamasını yadırgadığımı belirtmeliyim. A tv televizyonundan sonra oldukça fazla aramama rağmen bu sitede bulabildim.
10.05.2002

Bugüne kadar hep eleştirdik onları, hep ayıpladık hor gördük; daha da iğrençi küçümsedik ve aşağıladık. bir atasözü vardır öz ağlamayınca göz ağlamaz diye. başımıza gelmediği ve yakın çevremizde belki de hiç görmediğimiz için anlamadığımız, anlayamadığımız ve belki de anlamak istemediğimiz bir olgu bağımlılık. Rahmetli Kanat onlardan bir çığlık. anlaşılmak ve başı dertte olmayanlar için bir uyarı mesajı aslında yaşadıkları. Uyuşturucunun ne olduğunu bütün bilimsel tıbbi kitaplardan daha anlaşılır, sosyal bir boyutta anlatarak onların dünyasından olmayanlara bir mesaj. mutlaka okunmalı ve bu sosyal yaraya objektif bakılmalı. Kanat, keşke yaşasaydın da okuma tutkunlarını o samimi imzandan mahrum bırakmasaydın…
05.05.2002


Kültürler Arası Farklılaşma ve Yönetim adlı bu kitap ne yazık ki bu alanda yazılmış ender kitaplardan biri. kitap neyi amaçlıyor; kaba taslak söyle ifade edebiliriz. japonya'nın bir firması Türkiye'de gelip aynı fabrikayı türk işçilerle açar ve çalıştırırsa kendi ülkelerinde kendi japon işçilerini yönettiği gibi Türk İşçilerini yönetebilirmi. Veya nasıl yönetir, nelere dikkat eder vs.. kültürün yönetim fonksiyonlarının uygulanmasına etkisi nelerdir gibi. vel hasılı ülkemizde ki bana göre bu alanın en tatmin edici başvuru kitabı.
05.05.2002

Japoncaya yeni başlıyorsanız birşeyler öğrenmek istiyorsanız bu kitap size yeterli gelmeyecektir. tamamen ezberleme usulü yazılmış bir kitap. ben öyle yapacağım diyorsanız başka tabii, yok öyle değilse piyasada daha yeterli ve tatmin edici kitaplar var. hiragana katagana ve kanjiden eser yok. Tamamen latin alfabesiyle yazılmış.