Toplam yorum: 3.100.459
Bu ayki yorum: 5.000

E-Dergi

Ben Rita Tarafından Yapılan Yorumlar

13.09.2020

Okuması zor ama okunması gerek, zorluğu sindirebilmekte 20 30 sayfa okuyup 5 10 gün ara vererek bitirebildim. İnsan bazı gerçekleri öğrenince aynı insan olarak kalamıyor, emeği geçen herkesin yolu açık olsun konuşulması da yazılması da zor ama gerekli. Tavsiye ederim okuyun.
09.09.2020

Bekaret denilen kızlık zarının (heman) aslında yüzyıllardır her toplumda ve dinde nasıl ceza sopası olarak kullanıldığını, kadınları kontrol altına almanın dinler ve yönetici erkekler için ne denli önemli olduğunu anlatıyor hem de daha önce muhtemelen hiçbir yerde okumadığınız belgeler ve arşivlerle, okuması kolay ve akılda kalıcı.
13.05.2020


Çocuklarla ilgilenen, öğretmen ve öğretmen adayları, anne babalar okumalı harika bir kitap. Bir okulöncesi öğretmen adayı olarak çok faydalı buldum. Bilmediğiniz çok detay var.
02.12.2019

Harika bir kitap. Toplumsal cinsiyetle ilgili merak edebileceğiniz bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Çocukluğumuzun o saflığını ve temizliğini nasıl hissettirmeden kirlettiklerini bunu toplumsal kültür ve geleneksel masallara gizleyerek yaptıklarını, kadın erkek eşitsizliğini, kadının daima elde edilecek bir mal olarak görülmesini bize küçücükken o çok masum ve doğru mesajlar veren masallara sakladıklarını okuyacaksınız. Okuyun ki önce sizin zihniniz temizlensin sonrada çocuklarımızın zihnini temizleyelim. Özellikle çocuklarla ilgili herhangi bir eğitim alıyorsanız mutlaka okumalısınız.
04.08.2018

İran devrimini sıkıcı olmadan anlatıyor okunmalı.