Toplam yorum: 3.100.619
Bu ayki yorum: 5.160

E-Dergi

aliocal Tarafından Yapılan Yorumlar

22.02.2008

Kitabı büyük bir zevkle okudum. Fakat genellikle filozofların düşüncelerinin oldukça ayrıntılı irdelendiği bu kitabın herkes tarafından aynı şekilde zevkle okunacağı konusunda çekincelerim var. Oldukça iyi bir çeviriye sahip olmasına rağmen orjinal metnin cümlelerinin uzun ve bazen anlaşılmaz olması okunmasını zorlaştırmaktadır. Yinede felsefeyle ve siyasetle yakından ilgilenen okuyuculara engin bilgiler kazandıracağını düşündüğüm bu kitabı hararetle öneririm. Saygılarımla.
03.01.2008

Türkiyede genel psikoloji adına yayınlanan ender eserlerden birisi. İçeriğinde birçok psikoloji konusuna gerektiği kadar değinilip çok fazla derinlere inmeden ana hatlarıyla bilgiler verilmiş. Meslekten olmayanlara ve öğrencilere güzel bir başvuru kaynağı olabilecek bu eserin kütüphanenizde bulunmasında ve arasıra bilgilerinizin tazelenmesi için okunmasında büyük fayda olacaktır.
17.12.2007

Yüzyılımızın başlangıcında en çarpıcı gerçek şu:Kapitalizm tek başına yeni liberalizm adıyla dünyanın fethine çıkmıştır. Kitap bu gerçeği tüm ayrıntılarıyla ve insanı dehşete düşüren sonuçlarıyla ayrıntılı olarak incelemekte ve çıkış yolunun yeni bir açıdan yorumlanması gereken Marksizmden geçtiğini vurgulamaktadır.
Marksist olsun olmasın tüm aydınların okuması gereken dev bir eser. Tavsiye ederim.
11.12.2007

Sevgili hocamız aşağıda belirtilen maddeleri kitabında ayrıntılı olarak ve belgeleriyle irdelemiş:
1-Bir eğitim seferberliği başlatılmalı,
2-Eğitime kaynak ayrılmalı,
3-Öğretmen yetiştirme daha ciddiye alınmalı,
4-Ezberci eğitim terk edilmeli,
5-Eğitimin başına dinci kişiler değil, çağdaş eğitimi özümsemiş, eğitimde bilim ve aklın önemine inanmış, üretken , yetenekli eğitiimciler getirilmeli,
6-Sınava odaklı eğitimin önlenmesi için ortaöğretim yeniden yapılanmalı.
KESİNLİKLE TÜM AYDINLARIN VE GENÇLERİN OKUMASI GEREKEN BİR ESER. TAVSİYE EDERİM.
09.12.2007

Dünyamız yağmalanıyor,nasıl önlemeliş? Bilimve tekniğin uygulanışında büyük sapmalar var; onları gidermenin yolu nedir? insanlar hızla çoğalıyor,kentler hastalıklı bir büyüme içindeler, küreselleşme belirginleşiyor.Eşitsizlikler dünyada diz boyu ve giderek artmakta.....vb. Bunlara benzer onlarca soru ve cevabı irdeleyen zihin açıcı bir eser. Kesinlikle tavsiye ederim.