Toplam yorum: 3.087.413
Bu ayki yorum: 7.100

E-Dergi

el_mervani Tarafından Yapılan Yorumlar

02.08.2022

Bir yıl önce okumuştum. Şuan düşününce kitaptaki birçok şey hâlâ aklımda. Çünkü kitap akademik olmasına rağmen konular tam yerinde birbirleriyle bağlanmış. Dili de oldukça güzel. Konuya ilgisi olan herkese kesinlikle tavsiye ederim.
24.04.2022

Günümüz coğrafyasında süren trajedinin, büyük oranda, nereden ve neyden kaynaklandığını öğrenmek isteyenlere tavsiye ederim. Bazı önemsiz detayları uzun uzun işlemesi sıkıcı olabiliyor onun dışında iyidir.
24.04.2022

Çeşitli toplumların zaman anlayışlarını güzel ele almış lakin bir noktada eksik kaldığını düşünüyorum. Müslüman coğrafyanın zaman kültürüne ve anlayışına hiç yanaşmamış. Bu koca coğrafyanın, kültürün ve barındırdığı toplumların hiç mi zaman kavramına katkıları olmamış? Bence öneme haiz olduğunu düşünüyorum.
24.04.2022

Zaman konusunu işleyen kitapları severek okurum ama bu kitap beni pek sarmadı. Biraz fazla işlevsiz detaya yer vermiş gibi. Kitap aşırı sıktı, yarısına geldim ve uzun zaman sonra bir kitabı yarıda bırakasım var.
24.01.2022

İşin kurgu ya da anlatmak istediği mesajın yanında bir de aksettirdiği duyguya değinmek var. Yazarla birlikte çevirmen de bu işi başarılı bir şekilde başarmışlar. Fugui'ye her ne kadar sinir olsam da keyifli bir adam.