Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

haziran1976 tarafından yapılan yorumlar

16.10.2019

Solan Mutluluk Bahçem bir solukta kendini okutturan güzel bir roman. Kitapta anlatılanların sonunu tahmin etmek mümkün değil. Bu yüzden kitap sizi merakta bırakıp kitabın sonuna kadar büyük bir heyecanla okutturuyor kendini. Herkes okumalı. Böyle güzel ve kaliteli bir kitaba imza attığı için kendisini tebrik ediyorum.
Tavsiye ederim.
19.01.2015

Kapı yayınlarından ve Ahmet Muhip Dranas'ın çevirisiyle basılması harika bir şey. Fiyat da çok uygun. Sayın kitapyurdu yetkilileri kitabın adını yanlış yazmışsınız.
03.04.2014

Ahlak ve maneviyattan uzak yetiştirilen şimdiki genç neslin ihtiyaç duyduğu bir kitap. Maneviyattan uzak, madde ve dünya peşinde koşmaktan yorulmuş, bir çıkar yol bulamayarak bunalımın pençesine düşen insanlara bir tasavvuf dervişinin hayalinde gidip gezdiği şehirleri gezerken anlattığı manevi konularla merhem olmaya çalışıyor yazar. Maddi hayatımızı bir daha oturup gözden geçirmemizi, bulunduğumuz yanlış yollardan geri dönüp dosdoğru yol olan İslami değerlerimize sarılmamız gerektiği düşüncesi bir seyahat eşliğinde okura sunuluyor. Dünya hayatının geçici zevkleri peşinde koşmaktan yorulmuş bunalmış ve çıkış kapısı arayanlara, çıkış kapısının anahtarı veriliyor bu romanı okuyanlara.

Dili herkesin rahatlıkla anlayabileceği sadelikte. Romanın hacminin de az olması bir çırpıda okunmasını sağlıyor.

Romanın sonunda tasavvuf büyüklerinin kısa hayatlarının ve belli başlı tasavvufi kavramlara ait kelimelerin anlamlarının verildiği sözlük, kitabın anlaşılmasını daha da kolaylaştırmış.
01.03.2014

Romanın kurgusu ve konusu mükemmel olmuş. Romanda anlatılanlar okuyucuyu öyle bir kendine bağlıyor ki kitabın sonuna kadar merak içinde kalıyorsunuz. Dili bakımından Mine Sultan Ünver’in okuduğum diğer tüm romanları içinde en beğendiğim roman. Osmanlıca kelimeler arada bir okuma hızınızı düşürse de yine de romanı elinizden bırakamıyorsunuz.

Romanda tarihin derinliklerinde dolaşırken bir yandan da büyük aşkı okuyup, bu aşk uğrunda çekilen ızdıraplara şahit olacak ve bu aşkın sonucuna çok şaşırarak hayret edeceksiniz.

Abdülmecit Han’ın yaşamıyla ilgili pek duyulmamış olayları okuyup öğrenince çok şaşıracaksınız. Osmanlının neden ve nasıl çöktüğünü daha iyi anlayacak ve bu olaylardan ders almamız gerektiğini bir daha anlayacaksınız. Osmanlının neden yıkıldığına dair ibretlik bir roman.

Merhametli, cömert, hayırsever, yetim ve öksüzlerin sahibi, mazlumların, muhtaçların ve borçluların her daim yardımcısı, kimsesiz kızları evlendiren, Gureba Hastanesi, Valide Mektebi, Sıbyan Mektebi’nin yanı sıra Dolmabahçe ve Gureba Camileri, Galata Köprüsü, İstanbul’un pek çok yerine yaptırdığı çeşmeleri, sebilleri ile kütüphaneden matbaalara türlü hayratı bulunan, Mekke ve Medine’ye hizmet eden, çocuk yaşta tahta çıkan Sultan Abdülmecit Han’ın annesi İkinci Mahmut Han’ın hanımı olan Bezm-i Alem Valide Sultan’ın hayatını konu alan bu romanı okurken geçmişin tozlu sayfalarında kalmış tarihimizin eşsiz kadınlarından olan Bezm-i Alem Valide Sultan’ı daha önceden tanımadığınıza üzülecek ve ona hayran kalacaksınız.
27.01.2014

Oldukça sürükleyici ve etkileyici yaşanmış bir roman.