Toplam yorum: 3.099.466
Bu ayki yorum: 4.002

E-Dergi

oğuzhan76 Tarafından Yapılan Yorumlar

05.03.2018

Olumsuz yönlerimizi inkar etmekle değil, ancak kabul edip yüzleşmeye çalışmakla bir yarar elde edebileceğimizi net bir şekilde anlatan harika bir eser. Davranışlarımızın kökeninde yatan sebepler ne olursa olsun, eğer bir kabulleniş ve yüzleşme yoksa iç dünyamızda hep bir mutsuzluk, dış dünyamızda ise hep bir dengesizlik olacaktır. “İnsan insanın aynasıdır” derler ya, yazar bu gerçeği derinlemesine ele almış, araştırmış ve örneklendirmiş. Hakikaten, insanlarda ve diğer dış dünyada gördüğümüz tüm güzellikler ya da tüm çirkinlikler bizim bakış açımızdan, bizim iç dünyamızın birer yansımasından ibaret; Debbie Ford'un bu düşüncesine katılıp katılmamakta özgürsünüz, fakat ben yazarı; sadece kaleme almış olduğu bu eseri ve görüşleri için değil, kendi yaşanmışlıklarını ve gerçek hayat tecrübesini de bizimle paylaştığı için ayrıca kutluyorum...
24.02.2018

Kendi kendine koçluk yaparak yol almaya çalışmak, bana göre, karanlık bir yolda fenersiz yürümeye benziyor. Bununla birlikte; NLP tadında, koçluk tekniklerine son derece hakim, anlaşılır bir üslupla kaleme alınmış olan "Kuantum Koçluk Programı" ile, yolumuza bir miktar ışık tutabileceğimizi düşünüyorum. Bu harika kitap için Nilda Hanım'ı tebrik ediyorum.
19.02.2018

"Etkin Dinleme" hakkında şu ana kadar okuduğum kitaplar arasında en iyisi diyebilirim. Yazar, iyi bir dinleyici olabilmek için ihtiyaç duyduğumuz araçları sunmakla birlikte, dinleme konusundaki iletişim bozukluklarını dile getirmesi bakımından da övgüyü hak ediyor. Bana göre başlık harika: "Dinleme Sanatı". Gerçekten de iyi, etkili, güçlü bir dinleyici olabilmeyi başarmak,-ki, bu kolay değildir- bilimsel kazanımların çok ötesinde bir değer. Her meslekten, her seviyeden hemen herkesin okuyup yararlanmasını tavsiye edebileceğim önemli bir eser.
28.12.2017

Özellikle ayaklar ve bacakların hareketleri ile ilgili kısımlar çok ilgimi çekti.
28.12.2017

Gerçek bir NLP kitabı. Egzersizler yaparak ilerlemenizi tavsiye ederim. Sayfalar kalın ve kocaman kocaman :) ebatı biraz abartılmış, ama içerik açısından başucu kitabı olmayı hak ediyor.