Toplam yorum: 3.098.070
Bu ayki yorum: 2.600

E-Dergi

aks68 Tarafından Yapılan Yorumlar

22.08.2013

Panik tek kelimeyle muhteşem bir roman, Akıcı, heyecanlı ve kitabı okudukça acaba diğer bölümde neler olacak diye düşünüyorsunuz. Sanki kitap okumuyorsunuz heyecanlı bir film izliyorsunuz.
05.08.2013

Panik, sürükleyici heyecanlandırıcı akıcı güzel bir eser.
Kitabı okurken acaba diğer bölümde ne olacak diye merak ediyorsunuz. Kendinizi akıcı bir filmin içinde hissediyorsunuz. İnsan psikolojisini güzel ifade etmiş.
Kalbinizin atışlarının sesi hızlanıyorsa panik yapmayın. :)
09.03.2009

Bu setin 8 tane denemesini çözdüm. Tavsiye ediyorum bu seti. Paragraf soruları biraz kısa olsada sorular kaliteli ve insanı zorluyor.
23.12.2008

Sıkıcı bir roman. Tavsiye etmiyorum
28.08.2008

Merhabalar . . .

Notre Damenin Kamburu : Bazı yazarlar özellikle Tolstoy, insanın yaşamında başına gelebilecek bazı konularda insanlara uyarıda bulunuyor. Bence bunu okuyucu romanı okurken anlayabilmesi önemlidir. Yazar bunu okuyucuya aktarabiliyorsa o kişi önemli bir kalem , kitabı okuyan kişide yazarın anlattığı mesajdan kendine bir pay çıkarabiliyorsa o kişide okuyucu olmuştur. Victor Hugo da bu romanında okuyucuya önemli mesajlar vermiştir.

Aşk = Aşk : Güzel şeyler ( Kitapta karşılıklı birbirine aşık olan kişiler yok. Hep tek taraflı sevgi ve aşk olayları konuda işlenmiş. Victor hugo nun belkide bu eserinin dünyada bu kadar geniş bir kitleye yayılmasının nedenlerinden bir tanesi de bu.)

Aşk = Hırs : Kötü şeyler ( Aşk = Hırs : Başrahip Claude Frollo Aşkına ve hırsına yenik düşen bir kişi olarak romanda yerini almıştır. )

Bu roman gayet güzel lezzetli , akıcı

Birde şunu demeden geçemeyeceğim. İskele yayıncılık okuyucunun cebine uygun şekilde fiyatları belirlemiş. Sanırım İskele yayıncılık gibi 3-4 tane daha böyle yayınlar var. Bazen haberlerde az kitap okuyoruz diye hayıflanmalar oluyor. Kitaplardaki bu fiyatlar orta düzeyde olursa bence bu ülkede Victor Hugo gibi Tolstoy gibi kalemler olacağı gibi okuyucu sayısında da önemli artış olacaktır.