Toplam yorum: 3.088.827
Bu ayki yorum: 8.515

E-Dergi

aburakkeskin Tarafından Yapılan Yorumlar

24.05.2015

İngiltere'de değil Amerika'da geçer. Edebiyat Hukuk vesair Tuhaflıklar adlı Cemal Bali Akal ve Yalçın Tosun kitabında, bu eserle ilgili edebiyat-hukuk ilişkisi bağlamında yorumlar mevcuttur.
31.07.2013

Kitap, anltılanlara getirdiği bakış açısını türk iç siyasetinin ziyadesiyle "dış mihrak"ların şekillendirmesine zaman zaman bağlı olduğu tezi üzerine kurmuş. Bu da bir görüştür. Okuyup istifade etmek gerekir.
01.08.2012

Kitap doğası gereği hukuk, siyaset felsefesi, antropoloji ve etnografi dallarında düşünceler öne sürüyor ve önceki düşünceleri de iletiyor. Tarihten günümüze belki de en önemli sorun olan iktidar sorununa cinsiyet temelli bir cevap getiriyor.
01.08.2012

Bu kitabı aradığımda hiçbir kitapçıda bulamadım. Nihayet kitapyurdu.com da bulabileceğim aklıma gelmişti. Esasında ilk basımı bir çok şanssızlığa kurban gitmiş ve kitabın kaderini etkilemiş. Ancak teknik anlamda fransız ders kitaplarının çevirisi niteliğinde. Bununla beraber türk tarihiyle ilgili bölümler aynı formata bağlı kalmak suretiyle yazılmış. Umarım yeni basımları ve değişik konulardaki benzer kitaplar da çıkar.
09.08.2011

Ortadoğu'yu tarihsel vurgu yaparak, tam olmasa da şaşırtıcı bir özgünlükle yansıtan bir kitap. Tr ve ortadoğu'da medya hakkındaki yorumları da özel yer tutuyor.