Toplam yorum: 3.086.295
Bu ayki yorum: 5.982

E-Dergi

@hulyametehan Tarafından Yapılan Yorumlar

30.04.2024

Epeydir bu kadar sürükleyici roman okumamıştım. En başından itibaren biliyorum sandığım her şey biranda ters köşe yaptırdı. Keyifle okudum. Kesinlikle tavsiyedir
27.02.2024

Harika bir kurgu, sahneler tek tek gözünüzde canlanıyor. Yeşil Yol ve bu kitabı kapışır. Heyecanla okuyup bitirdim. Sıra mini dizisini izlemekte. Kesinlikle tavsiyedir.
25.01.2024

Uzun zamandır okuduğum en bilinçlendirici kitaplardan biri. Uygulama noktasında ben yeterli olamadım ancak kesinlikle tavsiyedir
06.09.2023

Elif Şafak kalemini sevdiğim bir yazar-dı eskiden, epeydir o eski tadı olmadığını düşünüyorum. Öncelikle konunun özellikle son bölümlere doğru geçiştirildiği, uyduruk bir bağlama yapıldığı kanaatindeyim. Aynı zamanda yazarımızın gününüz hastalığı olan yabancı seviciliğine ve Türklerin ayrımcılık (ırkçılık-zulüm yapan) taraf olduğuna inanmasını bunu da çok güzel pazarlamasını görüyoruz. Kapağı açtığınızda zaten biiir sürü övgüler yere göğe sığdıramamalar varsa yerli yazarımızda bilinki kendi ırkından hoşlanmamayı sezeceğiniz satırlar sizi bekliyordur. Tıpkı nobel almak için yapmadığı kalmayan ünlü yazarımız gibi. Ayrıca Netflix platformu gibi serpiştirilmiş satırlar da çok çok zorlama geldi. Kelimelerle dansını sevdim, konu bütünlüğünü zorlama buldum. Karakterler de sıradan ve uyumsuzdu.
02.05.2023

İlk başta Kapağına bayılarak aldım, yazar hakkında en ufak fikrim yoktu. Başlarda biraz durağan ilerlese de sonlara doğru ba-yıl-dım. Ölmeden önce yaşamak düsturuyla yola çıkan Valancy yi bağrıma basmak istedim, okuyun derim.