Toplam yorum: 2063831
Bu ayki yorum: 15063

E-Dergi

Baba Hamlet'in Ruhu tarafından yapılan yorumlar

20.11.2019

Bütün bilimler insanı bir "şey" olarak ele alır. fakat onu böler, parçalar. Oysa insanın tam anlamı da, bu parçalanamaz, kargaşadan sadır olur. Doğa ve çevredeki karmaşıklık, zihni geliştirir, bilinç ortaya çıkar. homo, hem sapiens'tir hem de demens.
Morin muhakkak okunmalı.
20.11.2019

Yaşam, düzyazı ve şiirin karşıtlığı ile birlikteliği içindedir. Düzyazı aklı, mantığı; şiir ise insanın hayal gücünü, aşkı temsil eder. Düzyazı nesnelleştirmeye, şiir ise öznel hakikati anlatmaya yarar. insan sadece sapiens değildir, aynı zamanda demens'tir de. yani çılgındır, delidir.
özellikle kaybolmuş paradigma'dan sonra okunmasını önereceğim bir kitap.
27.07.2019

Ben neyim? Aklım mıyım, bedenim mi? Beynim miyim vücudum mu? Kişi neye deriz, kişi ile insan arasındaki farklılık var mıdır? Ayrımlar nerede başlar ve nerede biter? Bu ve benzeri birçok sorgulamayı içeren, harikulade bir kitap. Doğrusu yeri geldi, yazarın "mantıksız" addettiği görüşleri daha fazla benimsediğim oldu ama önemli olan sorgulanmasıydı.
26.07.2019

Çocukken okumuştum, kitap okumayı sevdiren eserlerden. Şimdi de kuzenlerime alıyorum.
26.07.2019

Yazacağım yorumu dahi o harfi kullanmadan sonlandırmak adına bir hayli uğraştıktan sonra, Sayın Yardımcı'nın kalkıştığı işin zorluğunu anladım. Okurlara da, bu romanı kaçırmamak yakışır.