Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

PhiliaSophia. Tarafından Yapılan Yorumlar

26.04.2023

Richard Coeur de Lion ile Selahaddin Eyyübi'nin karşılaşmalarını içeren 3. Haçlı seferleri döneminde geçen, Walter Scott'ın muhteşem roman kurgusuyla işlenmiş bir roman. Özelliklle Selahaddin Eyyübi'nin karakterini ve güzel huyunu bir Avrupalı ne kadar doğru anlatılabilirse o derecede anlatılmış.
10.08.2022

Talha hocanın Kudüs hakkındaki ikinci kitabı. Birinci kitap mescid-i Aksa ve çevresini çok detaylı ve fotoğraflı şekilde anlatırken bu ikinci kitap Kudüs şehrini, sokaklarını detaylı bir şekilde ele alıyor.
16.05.2022

Shakespeare okumalarımda bana çok yardımı dokunuyor, kitap bilgileri kısmında karton kapak yazıyor ancak kitap ciltli olarak temin ediliyor.
15.05.2022

Gayet detaylı, ben kitabı Halil Hoca'nın Devlet-i Aliyye 1. Cilt'i ile birlikte okudum bilgiler daha da pekişti. Okumaya başlamadan önce okuyacak kişinin klasik dönem hakkında temel seviyede bilgi sahibi olması okuyuşu daha kolay ve anlamlı kılacaktır diye düşünüyorum
21.05.2021

Seriyi okudum ancak roman ve rivayet tarzı yazılmış bu serinin yerine Kutb'ül Mücerrihin Prof. Halil Inalcığın zengin kaynakçaları ve birinci elden Osmanlı arşivleri ile yazılmış Devleti Aliyye serisinin okunulmasının hem akademik hemde bilgisel donanım açısından daha yararlı olacağını düşünüyorum.