Toplam yorum: 3.092.706
Bu ayki yorum: 3.307

E-Dergi

mustafakiransoy Tarafından Yapılan Yorumlar

10.06.2024

Güzel, üzerinde çalışılmış, derinlemesine konuyu okuyucuya sunan anlatıma sahip, sürükleyici bir eser. Genel olarak yazarın eserlerini beğenerek okurum. Bence bu eser diğerlerinden bir tık daha güzel bir eser olmuş. Tarihe, siyaset bilimine ilgi duyan kişilerin kaçırmaması gereken bir eser.
29.05.2024

Akyazı Doğumlu merhum yazarın geçmişten gelen ve sanırım çevresinde yaşamış insanların öykülerini romanlaştırdığı bir eser. Beğenerek okuduğum yazarın bu eserini diğerleriyle karşılaştırdığımda bana göre bir eser olmadığı kanaati oluştu. Yine de Mehmet Niyazi kitapları kaçırılmaz, okunur.
22.05.2024

İstiklal Savaşımız sonrasında Kurtuluş Savaşına muhalif olmaları sebebiyle vatan haini sayılan ve ülke dışına sürülen 150 likler adı verilen topluluktaki bazı tanınmış kişilerin sürgün edilme sebepleri ve bu kişilerin daha sonraki dönemde yaşayan aile fertlerinin durumlarını irdeleyen bir eser. Bazı kısımları güzel ve kaynak olarak yararlandım ama bazı kısımlarında ise detaya girilerek ve konu magazinleştirilerek konu bütünlüğünün dışına çıkıldığı gözükmekte. Basit anlatımlı ve konuyu özet anlatan bir kitap.
16.05.2024

Devletin ekonomiye müdahalesinin ekonomik doktrinler ve siyasi mülahazalar ile değerlendirilmesini ele alan güzel bir eser. Küçük boyutlu ancak güzel anlatımlı ve bilimsel makale tekniği ile yazılmış güzel bir eser. Yazara bu güzel eserinden dolayı teşekkür ederim.
25.04.2024

Menkıbeleri ile günümüzde de yaşamaya devam eden, müritleriyle Anadolu ve bir çok coğrafyanın İslamiyetle şereflenmesine aracılık eden zHoca Ahmet Yesevi yi insanlara anlatmaya, tanıtmaya çalışan bir roman. Güzel bir kurgusu bulunmakta. Okuyucuyu okumaya, merak etmeye sürükleyen bir eser. Bu eseri okuyan kişiler bence yazarın diğer eserlerini de okuyacağı kanısındayım.