Toplam yorum: 3.086.295
Bu ayki yorum: 5.982

E-Dergi

kitapkocu Tarafından Yapılan Yorumlar

12.01.2023

Beğenemedim . Çerezlik bir kitap ve çok fazla klişe barındıran bir aşk romanı. Edebi yanı yok. Yani bu tarzda kitaplar sevenlere mutlaka güzel gelecektir.. Ama benim için ortalamanın da altında bir kitap oldu. Herkese iyi okumalar :)
11.01.2023

Etkileyici bir kitap. Şu anki kişiliğimizin oluşmasında çocukluk döneminde kazandığımız veya kazanamadığımız birçok davranışın izi var. Bunun aksini düşünen yoktur sanırım. Bağlanma da bu kazanımlardan biri. Özellikle 0-2 yaş arasında görülen ve oldukça önemli olan bu bağ eğer tam olarak kurulmazsa hem anne hem de bebek ne gibi sıkıntılar çeker bunu anlatıyor kitap.
''Güvenli bağlanmanın ilk başlarında bebek henüz konuşamadığı için bol bol göz teması kurulmalı, duygusal bağlantı içinde olunmalıdır.'' diyor. Eğer bu dönem anne- bebek açısından güzel bir şekilde atlatılmazsa öfke, kaygı, suçluluk duygusu , değersizlik gibi davranış bozukluklarının ortaya çıkabileceğine dikkat çekiyor.

Kitapta en ilgimi çeken ve beğendiğim yer ise şurası oldu. ''Çocuğunuzu öperken ondan izin isteyin.'' Ne kadar da değerli . O da bir birey , özel alanı var ve saygı duyulması gerekiyor.
27.10.2022

Hamdi Koç'un ilk romanı. Bu kitapta yazarın hem kendisiyle hem de dış çevresiyle ilişkisine tanık oluyoruz. Babasını ayrı bir yere koymuş ama annesiyle ciddi sorunları var belli. Okurken yazılanların gerçek mi yoksa hayal mi olduğunu tam olarak anlayamadım. Kitap benim için baştan sona sayıklamalardan ibaretti. Bir de çok fazla vurgulanan cinsellik dürtüsü beni acayip rahatsız etti. Çok fazla bir şey yazmak istemiyorum. Aslında çok övülen bir yazar ama ben yanlış bir kitabından başladım sanırım. Bu arada kitapta çok fazla müzik terimi var. Okurken bir taraftan da müzik terimlerinin anlamlarına baktım bana tek katkısı bu oldu kitabın :)
15.05.2022

Franz Kafka'nın okuduğum dördüncü kitabı. Babaya Mektup Ceza Sömürgesi Dönüşüm kitaplarını çok beğenerek okumuştum. Ama bu kitap için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bu kitabı okurken sanki
Franz Kafka değil de Stefan Zweig okuyorum gibi hissettim. Kısaca bahsedeyim yine de kitaptan . İçinde dört öykü var : Bir Köy Hekimi, Mezar Bekçisi, Reddediş ve Tüccar .. Mezar Bekçisi aslında öykü de değil tiyatro formatında yazılmış. Kısa şunu söyleyeyim bu kitabını okumazsanız hiç bir şey kaçırmazsınız :)
08.04.2022

Gece Yarısı Kütüphanesi değil mi o?