Toplam yorum: 3.088.827
Bu ayki yorum: 8.515

E-Dergi

herdem1 Tarafından Yapılan Yorumlar

17.10.2023

Okuyucunun farklı bakış açısıyla inceleyebilmesi için şerh ayrıntılı olarak planlanmış, eski–yeni kanun maddelerinin karşılaştırma tablolarına yer verilmiştir. Çalışmada Hukuk Genel Kurulu Kararları ile desteklenen kavram analizleri bulunmakta, çalışmanın bu hali ile yıllarca kalıcı bir eser olması hedeflenmektedir.
17.10.2023

Yaşama zevki, güler yüz, tatlı dil, çocuklar ve çocukluk, misafirlikler, gençliğin önemi, gönül zenginliği gibi birçok konuda kısa kısa yazıların yer aldığı bu kitap aslında hayatımızda üzerinde en çok durmamız gereken şeylerin altını çiziyor ve sohbetlerde geçen şahıslar, örnek verilen olaylarda bahsedilenler genellikle hepimizin çevresinde, ailesinde olan insanlarla aynı özelliklere sahiptir.
17.10.2023

Fasikülde detaylı konu anlatımları, çözümlü örnekler, "Bir de Orijinalden Dinle!" adlı açık uçlu sorular ve kazanım testleri bulunmaktadır. Bölüm sonunda "ÖSYM Tarzı Testler" yer almaktadır.
17.10.2023

Alphonse Daudet’nin henüz yirmi üç yaşındayken kaleme aldığı Değirmenimden Mektuplar, toplamda yirmi dört öyküden oluşan derleme bir eserdir. Yazar, Provence’a yaptığı bir seyahatinde terk edilmiş bir değirmeni keşfederek satın alır ve mektuplarının taslağını bu değirmende oluşturur. Güneşin yakıcı ışıklarıyla can bulan yemyeşil çam ormanlarının arasında bulunan değirmende, etrafını çevreleyen tüm ses, koku ve birbirinden güzel renkleriyle Provence doğasının ve anılarının kendisine esin kaynağı olduğu söylenebilir.
17.10.2023

Yol arkadaşların sürprizli tipler: Kimi mektup, kimi anı/özyaşamöyküsü ya da röportaj tarzında, bazısı sohbet, bazısı fıkra/köşeyazsısı kıvamında, bazıları da şiire, öyküye, blogların izlenim-güncelerine göz kırpan, görsel yaklaşımlarıyla da dikkat çeken tipler.