Toplam yorum: 3.098.559
Bu ayki yorum: 3.100

E-Dergi

proustesque Tarafından Yapılan Yorumlar

12.11.2010

Öfke nöbetlerinden korkarak hayatına yeni bir başlangıç arayan profesör, kaçtığı yer New York'ta öfkenin daha da büyüyüp daha da belirginleştiğini anlıyor. Son derece zengin bir dille yazılmış harika bir çeviriye sahip okunması gereken bir roman.
04.11.2010

alain de botton hayranı bir okur olarak biraz hayal kırıklığına uğradım maalesef, sebebi ise kitaptan daha fazla yerinde tespitler bekliyor olmamdı. diğer kitaplarına nazaran daha sönük ve sığ kalmış gibi geldi bana. çalışmak ve iş yaşamı hakkında bana kalırsa bu ünlü çağdaş filozofun daha sarsıcı daha etkileyici şeyler söyleyebilmesini beklerdim. sanki biraz düzenden yana kimseyi bozmamak adına geçiştirilmiş bir kitap. eseri biraz fazla yerden yere vurdumsa da nedeni yazarın kendisinin çok iyi işlere imza atmış olmasıdır.
04.11.2010

bana göre yazarın en başarılı romanlarından birisi. kurgusu olayların akışı nakkaşlık hakkında ve üzerinden doğu-batı olgusunun irdelenmesi bütün bu anlatımın bir dedektiflik örgüsüyle anlatımı son derece keyifli.kaçırılmaması gerekir.
04.11.2010

beğenerek ve sürüklenerek okudum. her anlamda yazarı tanımak için paha biçilmez bir fırsat. kendisine sorup da öğrenmek isteyebileceğiniz ne varsa bu kitapta mevcut. Orhan Pamuk okumayı seviyorsanız mutlaka okunmalı.
04.11.2010

kitabı zorlanarak okuduğumu itiraf etmeliyim belki de okuduğum ilk kundera romanı olması nedeniyle ve kundera diline aşina olmadığımdan olabilir bu zorlanış ancak kunderaya mesafeli davranmama ad sebep oldu diyebilirim. ardından eski versiyon filmini de seyrettim ki kitaptaki anlatım sıkıcılığının filme de yansımış olduğunu görünce "Şaka" 'ya dair bir sorunun olduğunu düşündüm. Bence okunmasa çok şey kaçırılmış sayılmaz