Toplam yorum: 3.099.466
Bu ayki yorum: 4.002

E-Dergi

Betül Güvendi Tarafından Yapılan Yorumlar

05.12.2021

Bizi en ince yerimizden yakalıyor hep; birimizi, bazılarımızı değil, hepimizi… Kendini anlatıyor, ama dizelerinde hepimiz kendimizi buluyoruz, üstelik onlarda sadece biz varız sanarak. “Bize ait olanı” duyuyoruz onun sesinde. Hepimiz şiirinin kahramanlarıyız; bir türlü layıkıyla söylemeyi beceremediğimizi o üç kelimeye sığdırıveriyor: “Ben sana mec..
05.12.2021

Attila İlhan'ın cinsellik konusuna cesaretle eğildiği, büyük tartışmalar yaratan bu çarpıcı ve sarsıcı romanı yayımlandığında öyle bir yankı yarattı ki, kitabın adı gündelik dile girerek farklı kullanım alanlarında kendine yer buldu: Kimi zaman bir olgunun normalden fazlalığını anlatmak için kullanılan bir deyim oldu "Fena Halde Leman". Romanda ete.
05.12.2021

Saplantılarıyla boğuşan, genelgeçer ahlak kurallarının hor gördüğü bir durumu içinde hissederek yaşayan, Bayraktar Paşazadelerin kızı Suat.. Kadınlardan korkan, onları doğru dürüst tanımayan ve fahişelerin dışında hemen hiçbirisine yanaşmamış, Manisa eşrafından Hacıbeyoğlu'nun oğlu Halim... Bu iki insan, hapsedilmiş bir ozanın kurtarılması için düz..
05.12.2021

"20. Yüzyılda Dilbilim ve Göstergebilim Kuramları iki ciltten oluşuyor. 1. Tarihçe ve Eleştirel Düşünceler; 2. Temel Metinler. 2. Cilt, dilbilim ile göstergebilimde ve bu alanlarla bağlantılı yazınbilim, anlatımbilim, yorumbilim, yazınsal eleştiri konularında çığır açmış kuramcıların temel metinlerinden bölümler sunuyor. Bunların arasında, Bahtin, ..
05.12.2021

"20. Yüzyılda Dilbilim ve Göstergebilim Kuramları iki ciltten oluşuyor. 1. Tarihçe ve Eleştirel Düşünceler; 2. Temel Metinler. 1. Cilt dilbilim ile göstergebilimde ve bu alanlarla bağlantılı yazınbilim, anlatımbilim, yorumbilim, yazınsal eleştiri gibi konularda çığır açmış kuramcıların temel kavram, ilke ve yöntemleriniayrıntılı bir biçimde tanıtma.