Toplam yorum: 3.086.295
Bu ayki yorum: 5.982

E-Dergi

Serhat Aybey Tarafından Yapılan Yorumlar

10.05.2021

İtalya için Petrarca Dante neyse Britanya için Chaucer o. Canterbury Tales içinde döneminin özelliklerini yansıtan nazım biçiminde hikayelerden oluşan efsanevi bir eser. İçeriği bakımından aynı zamanda Petrarca'nın Decameron hikayelerine de benziyor hatta bir hikaye çok büyük ihtimalle Decameron'dan alınmış. Edebiyat ve Edebiyat Tarihi açısından ilgilenenler mutlaka okumalı. Epik bir kitap..
27.03.2021

Napoleon, Churchill, Hitler ve Stalin bölümlerini oldukça beğendim. Bunun dışında De Gaulle ve Margareth Tatcher'in yukarıdaki isimlerle aynı seviyede anılabilecek liderler olduğunu düşünmüyorum. Bu iki isim yerine Montgomery ve Patton yazılabilirdi. İçerikte liderlerin söyledikleri daha önce pek bilinmeyen sözleri, olayları ve özel yaşamlarını aktarma açısından başarılı.
03.03.2021

Nero'dan Diocletianus'un başı çektiği tetrarchia dönemine kadar pagan imparatorların Hristiyanlara yaptığı zalimlikleri anlatarak Hristiyan öğretisini savunan bir içeriğe sahip. Roma'ya bir de Hristiyanlığın yayılmasından sonra bakmak istiyorsanız iyi bir seçenek, içinde bazı özel bilgiler var.
21.02.2021

Ortaçağ ticaret dünyasını avrupa bazında ele alıp kapitalizme evrilene kadar geçtiği aşamalara değiniyor. Kısa ve öz bir kitap.
06.11.2020

Moğolların ayrıntılı biçimde tasnifini yapan, dönemi iyi yansıtan bir seyahatname. Meraklılarına tavsiye edilir.