Toplam yorum: 3.092.427
Bu ayki yorum: 3.028

E-Dergi

Deeds Tarafından Yapılan Yorumlar

23.01.2021

Kitabı birkaç saatte bitirdim. Basit bir hikaye büyük usta tarafından ustaca anlatılmış. Ancak beklediğimi bulamadığımı belirtmeliyim.
07.01.2021

“Konstantiniyye Oteli”nin bir bölümünden yola çıkarak yayımlanmış bir kitap. Özellikle fiyatını çok yüksek buldum. Konstantiniyye Oteli isimli kitaba derç edilebilirdi. Böyle ayrı basılması ve fiyatının yüksek olması, bana bu kitabın ticari beklentiyle basıldığını düşündürdü. İçeriğe değinmek gerekirse de ben keyif aldığımı söyleyemem. Okumasam da olurdu.
05.01.2021

Okuduğum diğer tüm Livaneli kitaplarından sonra ne yazık ki hayal kırıklığı yaşadım. Kitabin ortalarına gelene kadar, okurda “konu acaba nerelere bağlanacak, farklı hikayeleri olan karakterlerin yolları acaba nerede kesişecek?” soruları oluşmaya başlıyor. Ancak ne yazık ki konu dağıldıkça dağılıyor. Anlatım gayet akıcı olmasına, yazarın kültürel ve felsefi birikimini okura ustaca aktarmasına rağmen kitap ne yazık ki okuma keyfi açısından yazarın diğer kitaplarına oranla oldukça zayıf kalmış.
04.01.2021

Bilimkurgu severlerin kaçırmaması gereken bir kitap. Öncelikle bu kitabın bir karakter üzerinden ilerleyen farklı öykülerden oluştuğunu söylemeliyim. Ayrıca “Ben, Robot” filmini izlediği için kitabı okumayanlara kitabı okumalarını tavsiye ederim çünkü kitapta gecen öyküler filmden farklı.
02.01.2021

Harika bir kitap. Bir çırpıda okuyacağınız ve hemen ardından tekrar okumak isteyeceğiniz bir kitap.