Toplam yorum: 3.099.265
Bu ayki yorum: 3.800

E-Dergi

naranja_blog Tarafından Yapılan Yorumlar

19.09.2022

Aradan uzun yıllar geçmiş, hikayenin küçük parçalarını unutmuşum bu yüzden aynı heyecanla okudum. Olaylar yavaş ilerliyor ama kesinlikle sıkıcı değil, 700 küsur sayfa bir çırpıda nasıl bitti anlayamadım. Edward’ın açısından bakmak vampirlerin doğasını ve tarihini daha iyi anlamayı sağlıyor.
26.11.2021

çocukken okuyup çok etkilendigim şimdi de kendi çocuklarıma aldığım bir kitap. bence hervyastan herkes okumalı, anlattıkları çok derin, çok güzel
24.11.2021

insan kötü olmaya nasıl zorlanır, onu öğrendim bu kitapla. yazarın hayal gücü zaten muazzam
14.09.2021

Halid ziya kadar duyguları alıp sizin üzerinize giydiren,insan ve toplum psikolojisini incecik bi süzgeçten geçirip önünüze asla göremediğiniz ve düşünemeyeceğimiz tüm ayrıntılarıyla seren başka bir yazar olamaz.karakterler üzerinden dönemin toplumuna vermek istediği mesajları çok net alıyorsunuz. Öyle bir anlatımı da var ki ağlamaktan da perişan oldum. Tek bir kusur bile bulunamaz.
28.08.2021

Kitabı bir cümleyle özetle deseler “tanrılar , insanlar hatırladıkça var olur” derdim. Kitabın yarısına kadar olayları anlamlandıramıyorsunuz hatta bi nebze sıkıldım ama sonrası…Kitabın felsefik bi tarafı var altını çizmek istediğim o kadar cümle, konuşma oldu ki. Bazı yerleri sindirmek için dönüp tekrar okudum. Kısacası alalede bir roman değil kesinlikle ,okumaya harcadığım vaktin her saniyesine değer.