Toplam yorum: 3.098.814
Bu ayki yorum: 3.349

E-Dergi

aliyucel Tarafından Yapılan Yorumlar

19.11.2023

Çok güzel bir eser Türkçe'ye Kronik kitap tarafından kazandırılmış. Kitap 2.Dünya Savaşı sırasında Tankçı olan Von Rosen'in hayatını anlatıyor. Tankçıların savaştaki durumları, doğu cephesi ve en son müttefiklerin nihai zaferi... Çok güzel anlatılmış ve çok sayıda fotoğraf da kitaba eklenmiş.
06.02.2016

Kitap Platon ile Harmonia arasındaki aşkı anlatıyor.'Platonik Aşk'a Adını Veren Aşk.Aşk kitapları denilince kuru bir anlatı,fazlaca romantizm vb.şeyler çağrışım yapıyor insana.. Fakat bu kitap çok farklı.Özellikle Yunan felsefesi ve Mitoloji hakkında yazar derin bilgisini esere yansıtmış.Özellikle mitolojide geçen tanrılar ve hikayeleri çok güzel ve sade bir biçimde anlatılmış.Sadece mitoloji ile kalmayıp Platon ve onun Sokrates'ten almış ve geliştirmiş olduğu felsefesini de öğrenmeniz mümkün satırlarda. Harmonia filozof Arkhtas'ın kızıdır ve yaşıtlarına göre farklıdır. Şehrin en güzel kızıdır fakat kimseyle evlenmez.Bir gün Platon evlerine misafir olur ve görür görmez ona aşık olur.Fakat Platon kendi deyimiyle 'Düşünceleriyle evli adamdır.'Kısa bir süre sonra Platon ayrılır,hikaye yarım kalır geri dönüşü 20 seneyi bulur.Fakat bu da gitmek için bir dönüştür.
10.08.2015

Otomatik Portakal toplumun,sosyal çevrenin insanlar üzerindeki etkisini gösteren eserlerden. Yeniden üretim pratiği ihtiyacı üzerine toplum belli yapılar tarafından şekillendirilir. Yazar burada bu yapıların insan üzerindeki etkisini çok başarılı işlemiş.Hele ki distopya tarzı seviyorsanız kaçırmayın dahi.
10.08.2015

İnsan doğası iyilik üzerine mi ? Yoksa kötülükle mi yaratılmıştır? Issız bir adaya düşen çocukların gözünden iktidar ilişkileri,sürü psikolojisi,erdem,cesaretin vahşet ve sıradanlığa karşı mücadelesi.Kitabı okurken o çocuklarla beraber ada gözünüzde canlanacak.Kesinlikle tavsiye ederim.
07.06.2014

Kitap dün gelmesine rağmen saatler içerisinde bitti. O kadar harika bir adam ki efsane/ayrıkı/adam gibi adam Vali. O devletin valisi değil,milletin valisiydi.Devletin gülen yüzü sıcak tarafı. Şahsım olarak kitabı okurken onun samimiyeti kalbimde kendisini hissettirdi. Bu kitabı kesinlikle okuyun.