Toplam yorum: 1998014
Bu ayki yorum: 29252

E-Dergi

NagehanIlhan tarafından yapılan yorumlar

15.09.2008

Elif Şafak'ın üslübuna bir kez daha hayran oldum.Mest edici bir dil ve anlatım.Bonbon Palas sakinlerini kırk yıldır tanıyormuş gibi hissettiriyor adeta.Kesinlikle okuyun derim.
15.09.2008

Osmanlının son dönemlerinde,karakter olarak birbirinden çok farklı iki yakın arkadaşın yaşamı anlatılıyor.Tarihi roman severler zevkle okuyacaktır.
15.09.2008

Bazı kitaplar vardır,okuduktan kısa bir süre sonra adını zor hatırlarsınız.Bazılarınınsa etkisinin yaşadığınız sürece devam edeceğine inanırsınız.'Masumiyet Müzesi' böyle bir kitap.Zamanın bütünlüğünü yıllarca biriktirdiği eşyalar ve onların hatıralarıyla korumaya çalışan Kemal bey'in Füsun'a hastalık derecesindeki saplantısı beni derinden etkiledi.Orhan Pamuk'un siyasetten uzak bu romanını,önyargılardan arınarak okumanızı tavsiye ederim.
23.08.2008

Kitap çok akıcı,elinizden bırakamıyorsunuz.Ancak aldatan kişiler sanki bu eylemi gerçekleştirmek kendi insiyatiflerinde değilmiş,iradelerini kullanamazlarmış gibi anlatılmış.Bir anlamda haklı çıkarılmış.Aldatılan karakterler ise sıkıcı ve sığ,sanki aldatılmayı hak etmiş.Yinede okuyun derim.
23.08.2008

Osmanlı'nın son döneminde yaşıyor kahramanlar .O dönemin havası yaratılarak,ağdalı bir dil kullanılarak okuyucuya aktarılıyor.Yaratılan karakterler hem gerçekçi,hem radikal.Tavsiye ederim.