Toplam yorum: 3.100.259
Bu ayki yorum: 4.800

E-Dergi

siyasal_bilgiler Tarafından Yapılan Yorumlar

28.09.2007

ABD dış ilişkiler konseyi bağımsız çalışma komisyonun hazırlamış olduğu rapordur bu kitap aslında. ama gerek kurulda bulunanlar gerek komisyonun eşbaşkanları Brzezinski ve Robert Gates ve diğer üyeler amerika nın en önemli kişileri olduğu için bu kitap da aynı oranda değerleniyor. Amerika nın dünya siyasetini belirleyen şahısların elinden çıkmış olan bu eserin okunması dünya siyasetine dair bakış açınızın gelişmesine yardımcı olacaktır.
28.09.2007

medya da gördüğümüz olayların ya da operasyonalrın gerçek yüzünü işin içinden biri olan mahir kaynak la mülakat halinde kitaplaştıran ömer lütfi mete, bazı çarpıcı gerçeklerin ortaya çıkmasına ve bilinmesine de birinci ağızdan yardımcı olmuştur.
28.09.2007

bu kitabı okurken ister istemez gözyaşlarınıza hakim olamayacak bu kadar da olma diyeceksiniz bazen vatanımız üzerinde oynanan büyük oyunların bir parçası olan terör ü birinci ağızdan anlatan bu eserden okumak orada yaşananları çok daha iyi anlamanıza tardımcı olacaktır.
26.09.2007

ATSIZ beğ in hayatı ve mücadelesi aslında eşine az rastlanır türdendir çünkü çok garip bir atmosferde dönem şartlarında horlanan bir mücadeledir bu bu da mücadelesinde samimi olduğunun göstergesidir, ilk başan arkadan esen rüzgar bir anda terse dönmüş ve fırtına halini almıştır rüzgar arkadan estiğinde oh demeyen ATSIZ beğ de rüzgar karşıdan fırtına halini alında vah dememiş doğru bildiği yolda yürümüştür. sıralama çok doğrudur 1den başlayarak okunması halinde kademeli olarak ATSIZ beğ in fikriyatına vakıf olunacaktır romanlarla akıcılığa kapılıp şiirleri ile coştuktan sonra makaleler ile düşünselliğin üst boyutlarına çıkılacaktır ..
26.09.2007

aslında bu kitapta alışık olduğumuz tolstoy var sadece senaryo daha uzun tek başına bir kahraman yok herkes kendi başına bir kahraman ve herkes kendi hayatı düşünceleri içinde tutarlı. belki de burada sartre nın dediği BAŞKALARI CEHENNEM dir sözü doğrulanıyor tolstoy için herkese bir hayat kuruyor ve onları da okuyucuya yansıtıyor, kitap ın uzun olma sebebi de bu olsa gerek ama ne kadar uzun olursa olsun klasik okuyanı kitleyen uslup burada da ortaya çıkıyor.