Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

umutkaragoz Tarafından Yapılan Yorumlar

18.02.2018

Tek kelimeyle bir baş yapıt. Alın ve bir yere koyun defalarca okuyacaksınız. Şark insanının betimlendiği en iyi eserlerden.
18.02.2018

Sinema filmi Kubrick baş yapıtları arasında, kitapta gerçekten sürükleyici, okumanızı tavsiye ederim. Özellikle sonunda verdiği mesajlar ve içeriği filminden çok farklı şaşıracaksınız.
18.02.2018

Dostoyevski; yine karakter analizine dayalı enfes bir eser ortaya koymuş. Kitabı çoğu kişi ağır buluyor. Ben de aynı fikirdeyim, sabırla okumanızı dilerim. Antikahraman kavramının işlendiği belki de en büyük eser.
30.06.2014

Klinik psikoloji nedir, klinik psikolog nasıl olunur, ne gibi bir günlük programı olmalıdır, hangi yöntemleri niçin kullanır, klinik psikolog için etik nedir, psikopatolojik sınıflandırma nedir apa(DSM-V) dışında hangileri vardır? Davranışın doğasında ne gibi kaynaklar vardır, psikoterapi nedir, bu süreçte neler söylenmiştir gibi soruların tam yanıtları olmasa da(bu kadarcık bir kitaba zaten sığması mümkün değil) insan zihninde tat ve fikir bırakacak kadar leziz bir çalışma. Klinik alanda çalışmak isteyen herkesin psikoloji birinci sınıf öğrencileri dahi bakış açısını zenginleştirecek bir kitap.
19.10.2013

Sümerler denince akla Kramer gelir. Eliade bile mezepotamya dinleri üzerine yazısına başlarken ondan bahseder. Bu nedenle kitap kaynak olarak yeterince güvenirliliği sağlamaktadır. Kramer bu başyapıtta ilk olanları ele alarak sürmerlerde(yani tarihte) ilk olan ne varsa onu yazıya dökmüştür. İlk yağcılıktan, ilk mahkeme kararına, ilk ninniye birçok şeyi kapsamaktadır. Kramer bunu yaparken akıcı bir anlatımla bize aktarmıştır. Ayrıca çevirmende son derece başarılıdır. Kitabın tarihi belgelere dayandığını hatırlatarak kitabı ilgililere tavsiye ederim.