Toplam yorum: 3.087.213
Bu ayki yorum: 6.900

E-Dergi

SuleymanKoc Tarafından Yapılan Yorumlar

16.03.2021

Adem Yavuz Elveren bu alanda oldukça önemli bir birikime sahip. Beklediğim bir kitaptı, konuyla ilgilenmeyi düşünenler kaçırmasın.
06.03.2020

Bu kitap, Cass Sunstein'a göre 2010-2019 döneminin en iyi kitabı (kurgu-dışı). Bana göre de bilhassa iktisat öğrencileri için okuma listelerinde önlerden yer bulacak bir eser.
14.11.2011

Kitabın içeriğine yönelik olumsuz bir eleştirim yok. Kapsamlı bir çalışma. 2 ciltlik kitap tek cilde sığdırılınca küçük punto kullanılmak zorunda kalınmış, bu durum okumayı cidden zorlaştırıyor.
19.11.2007

Mark Skosen sayesinde iktisat tarihi kitaplarımıza çok hoş bir kitap eklendiğini düşünüyorum. Anlatım tarzını hemen herkesin beğeneceğini düşünüyorum. Bilinen bir kitapla mukayese edecek olursam örneğin Prof Dr Vural Savaş' ın İktisadın Tarihi kitabı Skosen in kitabına göre oldukça ciddi ve geniş bir perspektife sahip ancak akıcılık açısından Modern iktisadın inşaası okuduğum en keyifli iktisat tarihi kitabı.Dedikodular gerçek olaylar .. kesinlikle okunması gereken bir kitap özellikle iktisat bölümünde bölümünü severek okuyanlar açısından.
19.11.2007

Gujarati'nin kitabı konu anlatımı olarak iyi bir kitap bununla birlikte çözümlü örnek sayısı yetersiz. Bir de özellikle ekonomist adayları için şunu söyleyebilirim istatistik ve matematiksel temelinizi sağlam tutmaya bakın yoksa bu kitap ve benzeri kitapların eklerindeki istatistik bilgilerinden istatistik öğrenilmez. İstatistik bilmeden de ekonometri öğrenilmez. Bazen iktisat teorisine hakim olmak uygulamada yani sayısal işlemsel derslerde yeterli olmuyor. Onun için önce iyi bir istatistik kitabı bitirip ekonometri kitaplarına bakın .( Sözüm sadece iktisatçılara)