Toplam yorum: 3.098.070
Bu ayki yorum: 2.600

E-Dergi

zeynep gizem elmalı Tarafından Yapılan Yorumlar

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Küçük fantastik, korku türünde hikayeler olan bir kitaptı. Dili yalın ve akıcıydı. Kore kültürü ve tarihi ile ilgili ufak bilgilere sahipseniz eğer kafanızda daha net ve gerçekçi izlenimler oluşturması daha muhtemel kitabın. Bazı hikayeler dizi senaryosu olarak genişletilebilecek yoğunlukta. Sevdiğim bir kitap oldu.
Uzun süredir kitap okuma motivasyonum yoktu.Bu kitap ile motivasyonumu az da olsa kazandım sanırım.
Yazıldığı zaman dikkate alındığında çok güncel ve çok bu dönem ait bir kitap gibi duruyor.
Çocukluktan ergenliğe ergenlikten yetişkinliğe geçmenin sıkıntılı dönemi içinde olan bir kızın bir gününe şahit oluyoruz bu kitapta.
İçsel çatışmaları, çevresine yaptığı eleştiriler, o dönemin verdiği uç duygular. Bu kısacık kitapta hepsini veriyor yazar.
Özellikle yazarın erkek olduğu halde bir öğrenci kızı bu şekilde güzel anlatması çok etkileyiciydi.
Yazarın diğer kitaplarını da okumak için sabırsızlanıyorum.
Kitaba başladığımda aklıma baharda dakikalarca ağaçlara bakıp çiçekleri ve yaprakları incelediğim zamanlarım gözümün önüne geldi. Eğer sizde ağaçları gözlemlemeyi, onlarla iletişim kurmayı, onlardan bir şeyler öğrenmeyi hatta ağaçlardan kendiniz olmayı öğrenenlerdenseniz yazar ile bu yolculuğa çıkmak size büyük bir keyif verecektir.
Kitabın içinde yazarın gözlem ve düşüncelerine dayanan kısa yazılar ve şiirler var. Kısa ve değişik bir kitaptı.
Bir miktar gerginlik ve bol miktarda ters köşe içeren hikayelerin olduğunu bir kitaptı. Şimdiye kadar okuduğum hikayelerden çok farklı bir tarzı vardı.
Bir kafede geçen beş ayrı hikayeyi okuyoruz. Belli bir sandalyeye oturup kahve soğuyana kadar istediğiniz zaman dilimini ziyaret edebilirsiniz fakat öncesinde uymanız gereken kurallar var.
Her şartı kabul ederek istedikleri zaman dilimine giden kişilerin hikayelerine şahitlik ediyoruz.
Hikayelerin hepsi çok güzeldi fakat son hikaye beni derinden etkiledi.
Tavsiye ederim, herkese iyi okumalar