Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

muscular Tarafından Yapılan Yorumlar

07.03.2021

Kitabı büyük umutlarla almıştım, fakat kitabin isminin bir arkeoloğun gözünden 31Mart değil de, bir İngiliz ajanının gözünden 31Mart olarak değiştirilmesi kanısına vardım. Hatta bu işleri karısı ve kızıyla beraber yapıyor bazı bölümlerde onların hatıralarına da yer veriyor. Kitapta adamın arkeolog görevinden hiç bahsetmiyor çünkü adam tam bir profosyenel siyasetçi yani bir ajan. Abdülhamite çok hakaretler ediyor. İttihatçıları koca yürekli insanlar olarak lanse ediyor. Kitabın sonunda bir kaç resim var oradaki tipi kendisini açıkça ele veriyor.
Düşman gözünden Abdülhamit nasıl karalanır bu kitapta okuyabilirsiniz.
14.02.2021

Osmanlıda dil ve harf inkilabı, yeniçerililer hakkında doyurucu bilgiler,Yavuz Sultan Selim ve Şah ismail hakkında güzel bilgiler içeriyor. ilkini okumuştum bu kitabıda okudum üçüncüsünü bekliyorum.
23.04.2020

Kitapta meclisin gizli oturum belgeleri, lozana katilan tüm ülke yöneticilerinin anıları yapılan yanlışlar anlatılmaktadır. Batı trakyada kaybettiģimiz topraklar, adalar ve musul sorunu, azınlılkar sorunu gibi sorunlar ve daha fazlası ele aliniyor. Acı olan lozana diger ulkeler en iyi diplomaylariyla gelirken bizden giden ekip istifa ettirilen dışişlerini bakanı yerine atanan asker emeklisi hiçbir diplomatik bilgisi olmayan ismet inönü ozamanın saģlik bakanı ve maliye bakanı. En acı olani ise hazırliksız lozana giden temsilcilerimizin Ankara ile telgraf haberleşmesini ingilizlerin elinde bulunan hattan gondermeleri ve ingilizlerin bunu çözerek meclisimizin gönderdiği tüm telgraglardan haberdar olup bizden bir hamle onde düşünmeleri. Ve yazarın kattiģi degerli yorumlar. Lozanın meclisimizden gecerken yasanan acı ama gerçek olaylar ve yapilan inkilaplar. Bir çırpıda okudum altini cizerek okudum ama tekrar okuyacağim bir kitap tavsiye ederim.
14.01.2017

Her türk gencinin okumasını şiddetle tavsiye ettiğim bir kitap.Amerikanın ülkemizi nasıl sömürdüğünü amerikan belgeleriyle anlatan ve nasıl ki bir balığı yaşadığı akvaryumun sınırlarına çıkamacağını ve sınırlarını belirleyen akvaryumun büyüklüğü veya küçüklüğünü emperyalist ülkelerin belirlediği ülkemizi oltasına taktıklarını yıllar sonra gizli türk hükümeti imzalı amerikan belgeleriyle bize yansıtıyor.
21.03.2008

recep şükrü apuhana teşekkür dileklerimi sunuyorum bu kitabı seçmemdeki en büyük neden tanıtım yazısından etkilenmemdi (susuzluktan içi yanan bir insanın susuzluğunu ona suyun doyumsuz tadını anlatarak ve bir bardak su göstererek gideremezsiniz yapılacak iş onun bir bardak su içmesini sağlamaktır) çocuk eğitimde herkese yardımcı olacağını düşündüğüm sürükleyici bir kitap yaşanan gerçek olaylara dayanan ve bölüm aralarınada çözümlemeler adı altında verilen gerçek hikayeler çok etkileyici baskı kalitesi ve hatasız kullanılan bir türkçe ile arşivlik bir kitap yakında amca olucam kitabı abime vermeyi düşünüyorum