Toplam yorum: 2064188
Bu ayki yorum: 15420

E-Dergi

gözlüksüz şirin tarafından yapılan yorumlar

12.05.2019

kitabın içinde hayata dair güzel tesbitler de var. kitapla ilgili sevmediğim kısım ise rüyaların detaylı anlatılması. bana gereksiz gibi geldi. ayrıca kitabın başlarında sedat'ın konuşmaları amatörce gibiydi, böyle istihbaratçı mı olur demedim değil. sedat'ın kendi içinde yaşadıkları daha iyi anlatılıp, yaşadığı ikilem daha belirgin olabilirdi. o zaman da amatörce konuşmalarını ruh halindeki değişikliğie verebilirdim. bunlar benim gözlemlerim. kitap güzel, sürpriz sonlu. 3 günde bitirdim. kendini okutuyor
09.05.2019

betimlemeler öyle güzel yapılmış ki sanki kitabın kahramanı bizmişiz gibi hissettiriyor. böylelikle de yaşanan olayların akılda kalıcılığı artmış oluyor. akıcı, sade bir dile sahip.
09.05.2019

kitap İlber Hoca'nın bazı kitaplarına göre akıcı ve daha kolay anlaşılır bir dile sahip. genel hatlarıyla Atatürk'ün hayatı, milli mücadele dönemi ve sonrası gibi konular anlatılıyor. Atatürk'ü daha iyi anlamak için daha detaylı başka kitapların ve özellikle de Nutuk'un bir kez daha okunması gerektiğini düşünüyorum. Türklerin Serüveni isimli kitabın son bölümü Atatürk'le ilgilidir(kısa bir bölüm 20-30 sayfa kadar) ve bence o bölüm de çok kıymetli bilgiler veriyor.
08.05.2019

kitap akıcı fakat bazı yerlerde kendi içinde çelişen ifadelere sahip. mesela 4. Murat'ın anlatıldığı bölümde yeni çeriler sadakat yemini etti, kapıkulu sipahileri isyan etti diyor. darbeler ve isyanların anlatıldığı bölümde ise yeni çerilerin bir bölümü isyan etti diyor. 4. Murat bölümünde 2. Osman'ın Genç Osman olmadığını yazıyor fakat darbeler bölümünde 2. Osman'ın Genç Osman olduğu yazıyor. Gene darbeler bölümünde bir konu başlığında darbeler sonucunda 4 padişahın öldürüldüğünü yazıyor ileriki sayfalarda 3 padişahın öldürüldüğünü yazıyor.

darbeler ve isyanlar bölümünde bu gibi bazı çelişkiler olsa da kitap çok akıcı ve çok kıymetli bilgiler veriyor.
27.11.2018

kullanışlı ve fazla yer kaplamıyor. biraz küçük olması işime geldi doğrusu