Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

Elif Gikan Tarafından Yapılan Yorumlar

19.07.2024

Livaneli’nin, 2. Abdülhamid’in Selanik’e gönderildikten sonra köşkte yaşadıkları ve o güzel saltanat yıllarından sonra ailesiyle birlikte sefalet içerisinde kalarak geçirdiği günleri trajik bir üslupla kaleme aldığı tarihi romanı. Abdülhamid bir roman kahramanına dönüştürülerek psikolojik anlamlar taşıyan iç monologları verilmiş. Roman, Abdülhamid’in üzerine çöktürülen kara bulutları kısmen de olsa dağıtmak adına yazıldığı izlenimi veriyor. Akıcı, kendini okutan, sağlam bir roman.
15.07.2024

Alevi-Bektaşi şairleri ve nefesleri üzerine yazılmış antoloji kitabı. İçerisinde çözümleme ya da teorik kısım çok az. Yalnızca şairlerin biyografik bilgileri kısaca verilmiş. Bektaşi şairlerin bilinmeyen, kıyıda köşede kalmış çoğu şiirine bu kitaptan ulaşılabilir.
15.07.2024

Korku ve suçluluk imgeleri, ilgili kadın karakter üzerinden muazzam şekilde işlenmiş. Zweig’ın Kısa ama etkileyici öyküsü.
15.07.2024

Romantik ve şiirsever okuyucular için biçilmiş kaftan niteliğindeki Şükrü Erbaş kitabı. Şiirlerinde sık sık vefat eden eşi Hatice Erbaş’a soyut ve şiirsel düzlemde atıflar yapmış.
15.07.2024

Her sosyal bilimcinin kitaplığında olması gereken bir kitap.Tez çalışması sırasında hem akademik bilgi sağlıyor hem de tez süreci içerisinde motivasyonu olumlu anlamda etkiliyor.