Toplam yorum: 3.100.459
Bu ayki yorum: 5.000

E-Dergi

ilkertosun Tarafından Yapılan Yorumlar

14.02.2014

Akıl almaz hatalar barından, YDS gibi bir stresli bir sınava hazırlananların epeyce canını sıkabilecek bir kitap. Sorular hatalı. cevaplar ve açıklamalar hatalı. Konu anlatımları başka yerlerden aparılmış ve üstelik feci mizanpaj yanlışları ile dolu. Teorem yayınlarına yakışmayan çok başarısız bir kitap bu. Uzak durmanızı tavsiye ediyorum
31.05.2012

Edirne'yi anlamak ve Edirne merkezli olarak Osmanlı'yı yorumlayabilmek için son derece kullanılışlı bir el kitabı. Akademik bir çalışmanın kitaplaşması ile oluşan bu eser, konuyla alakalı literatürü de gözler önüne sermesi açısından önemli. Edirne hakkında pek çok şehir tarihi yazıldı ancak kentin kültürel özellikleri üzerinde böylesine geniş çaplı bir araştırma yapılmamıştı. Kitaplığımda Ratip Kazancıgil, Tayyip Gökbilgin, Tosyavizade Rıfat Osman, Osman Nuri Peremeci, Abdurrahman Hibri Efendi, Ahmet Badi Efendi, Oral Onur, Latif Bağman ve Rıdvan Canım'ın kitapları ile birlikte duracak bu çalışma ile Aziz Nazmi Şakir Taş, Edirne'ye, Rumeliye, daha doğrusu kendi memleketine borcunu ödemiş.
23.05.2012

Genel anlamda Osmanlı tarihi özelde de Edirne üzerine araştırma yapmak isteyenler için önemli bir referans noktası olan bu kitap, kaynaklara ilk elden ulaşabilmiş bir üstadın alın teridir. Kesinlikle kütüphanelerde yer alması gereken bir çalışma.
23.05.2012

Terim sözlükleri bir bilim dalı ile ilgilenen insanlar için başlangıç noktasını oluşturur. Türk dili ile hazırlanmış terim sözlükleri içinde önemli bir yere sahip olan çalışma, Türk dili ile ilgili terimlerin karşılıklarını çok özenli seçilmiş sözlerle vermektedir. Terimlerin İngilizce karşılıklarının da verilmesi dilbilim çalışanlar için önemli bir kolaylık sağlamaktadır.
23.05.2012

Ayrı düşmüş kelimeler Türkoloji eğitimi almamış ancak dil üzerine düşünmeyi seven insanlar için dahi mutlu edecek, Türk diline farklı gözlerle bakmalarına yardımcı olabilecek bir çalışmadır. Eser, lisans, lisansüstü ve doktora eğitimi alan Türkoloji öğrencileri için ise önemli bir el kitabı niteliği taşımaktadır.