Toplam yorum: 3.085.417
Bu ayki yorum: 5.102

E-Dergi

sedat KINCI Tarafından Yapılan Yorumlar

20.03.2021

Fazla söze gerek yok ,bu dünyadan,o canından çok sevdiği biricik aşkı Nihat Hanım için yanıp tutuşan,kahrolası fakirlikler içinde kısa hayat hikayesini aptal insanların açıp kapatamadığı bir Ankara belediye çukurundan kurtulamayıp,aldıgı iç darbeyle İstanbul da sönen bir hayattır ORHAN VELİ...
20.03.2021

Edebiyat meraklısı bir dost hediyesi kitap yaşar kemal in okumadığım farklı bir eseri. çocuklar ve istanbul arasında ki bağ anlatılıyor. bir gazeteciden çok bir araştırmacı gözüyle. ama benim için en kötüsü yüzüme vurulan gerçeklerdi. çocukların suçla ve ahlaksızlıkla olan ilişkisi anlatılırken sadece seyirci olduğumu bilmek canımı acıttı.
20.03.2021

Haksızlık karşında dağa çıkan Çakırcalı Mehmet Efe ve onu haklı bulan insanlar , dağda eşkıya olurlar. Çok insan öldürmelerine rağmen bir yandan da zengin insanlardan alıp fakir insanlara dağıtmaları ve fakir insanların koruyucusu olmaları ünlerinin , efsanelerinin yayılmasını hızlandırmıştır.
20.03.2021

Karşımızda muhteşem bir kitap var. Amin Maalouf’un alışılagelmiş bir romanı değil önümüzdeki eser. Tam bir başucu kitabı niteliğinde, altını çizmekten yorulacağınız, durup düşüneceğiniz bir eser. Kendisi bu kitabını deneme olarak nitelendirmeyi uygun görmüş ama yine de roman tarzında yazmayı da ihmal etmemiş.
20.03.2021

rus edebiyatının esprili yazarı...bir delinin hatıra defteri, palto ,ölü canlar ve taras bulba bildiğim kitapları...
''tanrının emri ile şu tuhaf kahramanlarımla sürüp giden koca hayatı,herkesin görebileceği alay ve kimsenin göremeyeceği gözyaşlarıyla daha ne kadar seyredeceğim'' demiş kendileri...