Toplam yorum: 3.087.948
Bu ayki yorum: 7.635

E-Dergi

berna.cyhn Tarafından Yapılan Yorumlar

18.05.2018

"insan olmak", kişinin yaşadığı psikolojik sorunların temellerini anlatan bir kitap. neyin neden olduğunu, hangi koşulların bu sorunlara ortam hazırladığını izah ediyor. kişinin kendini tanımasının ne kadar kritik önem taşıdığını, değişimin insanın kendisiyle yüzleşmeye cesaret edebilmesiyle yaşanacağını anlatıyor. en önemli husus ise iyileşmenin hemen olmayacağı, sabrederek ve azmederek istenilen düzeye gelineceğidir.

ben kendimi tanıma adına çok faydalandım bu kitaptan. okuyan herkesin az da olsa bir fayda sağlayacağına eminim.
13.09.2017

alışkın olduğum tarzlardan çok farklıydı. ayrıca anlatıların gerçekleri yansıtıyor olması bambaşka bir boyut katmış kitaba. ben sevdim ve kısa sürede bitirdim.
21.09.2016

Kitabı okurken 16. yüzyılda yazıldığına inanamadığım anlar çoktu. Geçerliliğini o zamandan bu zamana hala koruyan o kadar çok konuya değinilmiş ki... Beni etkileyen kısımlarını altını çizerek okudum.
24.07.2016

Uzun bir süre önce almama rağmen okul dolayısıyla yeni bitirebildim Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler'i. Sinan Hoca, kuru kuruya bilim anlatmadığından olsa gerek sandığımdan çok daha zihin açıcı ve yol gösterici bir okuma oldu benim için. Böyle bir kitaptan pek umulmaz böyle bir şey ama benim kendime bir yol haritası çizmemde, kararlar almamda çok yardımcı oldu. Umarım benim gibi olumlu yönde etkilenen insan çoktur.
15.02.2016

Kitap konusu itibariyle çok ilgi çekici ve yazarın tasvirleri de çok gerçekçi. Okurken olanları yaşıyormuş gibi hissedebiliyorsunuz. Bunlara rağmen benim için okuması ve bitirmesi zor bir kitap oldu.Örneğin, yazar bir karakterin başından geçen bir olaydan bahsediyor birkaç cümlede. Sonra paragrafı bitirmeden başka bir olaya/konuya geçiyor ve öyle devam edecek zannederken, yine paragraf açmadan o birkaç cümlede anlattığı olayın genişletilmiş hikayesine geçiyor ve belki sayfalarca devam ediyor. Paragrafları konu bütünlüğü içinde okuyamamak ister istemez akıcı şekilde okumayı engelledi. Konu bütünlüğü problemi bölümler arasında da yaşanıyor. Bir hikayenin başı sonu nerede veya hikayenin hangi zaman dilimi anlatılıyor kestirmek çok zor oldu. Yine de diğer iki kitabı da okuyacağım. Umarım yazarın diğer serileri bu kadar zor değildir.