Toplam yorum: 3.088.827
Bu ayki yorum: 8.515

E-Dergi

TŞA Tarafından Yapılan Yorumlar

07.03.2019

Kitabı aldım okumaya başladım kitabın aşağı yukarı yarısındayım. Ateist bir düşünceyle yazılmış olduğunu düşünüyorum. Yazarın Özellikle Peygamberimiz Hz Muhammed'den bahsederken hitap şekli ve peygamberlik sürecindeki yorumları inançlı okuyucuların hoşuna gitmeyecektir
27.03.2014

Bir olaya daha objektif bakabilmek için olaya taraf olanlardan sadece bir tarafı dinlemek veya sadece bir tarafın kayıtlarını dikkate alarak karar vermek elbetteki kararın yanlı verilmesine sebep verecektir. Sadece yanlı tarafı memnun edecektir. Biz de resmi tarihimizle ilgili eğitimler vererek hem kendimizi memnun ettik hem halkımızı coşturduk. Herhalde her devlet te halkını bu şekilde motive etmektedir.
Olayları objektif olarak değerlendirmek için. Diğer taraftan da bakmak gerekir .Bunun içinde aksini savunanları dinlemek, aksini savunan diğer taraf tarihçileri dinleyerek okuyarak buna görede olaya farklı bir açıdan bakarak farklı bir kanaat oluşturulabilir.
Yazara ait Öteki Tarih adlı kitap serisinin 1. Cildini okudum 2. Cildinide bitirmek üzereyim. Ülkemiz halkının üzerinde hassasiyetle durduğu Ülkemiz menfaatlerini de ilgilendiren konularda özellikle Ermeni meselesine Ermeni Kırımı ifadesinin kullanılışı veya buna benzer İzmir ‘i kim yaktı gibi konularda örnekler, yazarlar,Kitaplar,tarihçiler , dipnotlar a bolca yer verilmektedir.
Halkımız tarafından bakıldığında oluşturulan veriler oldukça cılız kalmakta ve küçüksenmektedir.
Yukardaki örnekleri dikkate alırsak Ermeni kırımını yaptık, İzmir’i de biz yaktık
Yorumun başında da yazdığım gibi karşı taraftan olan verileride değerlendirmek gerekir. Yazarı söz konusu eserlerini de bu anlam da değerlendirdim. Yazara ait 3. Kitabıda okumayı düşünüyorum.
24.12.2012

Zamanında anlaşılamamış hunharca katledilmiş daha sonraki büyük İslam alimleri tarfından düşünceleri olumlu olarak değerlendirilmiş kıymeti anlaşılmış bu din adamı felsefeci kişinin hayatını anlatan aklımızdaki soru işaretlerine bakış açısı sunan güzel bir eser
24.12.2012

Yeni platoncuların Hıristiyan dinin güncellik kazanmasıyla birlikte Hıristyan dininden nasıl etkilendiklerini Tanrı inancının nasıl şekillendiğini, kitaptaki diğer anlatımlardan ayrıca Sayın Ahmet Arslan'ın güzel anlatımlarıyla okumakta yarar görüyorum
15.04.2011

Epiktetos İ.S. 55-135 yıllarında yaşamış Roma stoaclarından Köle bir aileden gelmesine rağmen Filozof olmuş. Epiktetos'un söylevlerini okuduğumda geriye söylenecek birşey kalmamış diye düşündüm. Epiktetos'un özlü sözleri İ.S.55-135 yıllarında ne kadar önemliydi bilmiyorum ama sanki bu gün için söylenmiş gibi. Sade bir anlatımla çevrilmiş kaçırılmaması gereken bir kitap.