Toplam yorum: 3.100.459
Bu ayki yorum: 5.000

E-Dergi

KZM48 Tarafından Yapılan Yorumlar

26.07.2020

Hep hastalıklar ile insanlığın evrimsel süreci arasındaki ilişkiyi merak etmişimdir. Çünkü yerleşik yaşamla beraber insanın yaşam ve beslenme şekli çok hızlı değişti. Ve biliyoruz ki evrim mekanizmaları değişime bu kadar hızlı uyum sağlayamıyor. Bu yüzden de aksamalar, hastalıklar kaçınılmaz olarak yaygın olacaktı. Bunun gibi çok soru birikmişti kafamda. Genel olarak yanıt buldum. Konu sağlık olunca sınırı da çok geniş. Benim için iyi bir kaynak oldu. Tavsiye ederim.
04.04.2018

çevirisi özellikle çok iyi. çevirmeni kutlamak lazım. Yeni felsefe okumaya başlayacaklar için ideal bir başlangıç kitabı. Tavsiyedir.
05.03.2018

Öncelikle yazarı tebrik ederim. Bu tarz tarihi romanları kurgulamak zor bir iş. Ancak eklemek istediğim bir şey var. Kitabın sonunda kaynakça olmasını beklerdim. Hem gerçek/yaşanmış konulara atıf yapıldığını göstermesi açısından hem de merak eden ve ileri okuma yapmak isteyen okuyuculara kaynak olması açısından önemliydi. Eğer kitabı okuyupta "Sümerler gerçekten medeniyetleri, dinleri vs. bu kadar etkiledi mi?" gibi sorularınız varsa konu hakkında nacizane bir kaç kitap tavsiyem olacak. 1. Samuel N. Kramer- Tarih Sümerde Başlar ve Sümer Mitelojisi, 2. Muazzez İlmiye Çığ- Kur'an İncil ve Tevrat'ın Sumer'deki Kökeni, 3. Arif Tekin- Sumerler'den İslam'a Kutsal Kitaplar ve Dinler
27.11.2017

Stefan Zweig varsa sadece okunmalı. çok güzel.