Toplam yorum: 3.092.427
Bu ayki yorum: 3.028

E-Dergi

sebastianmelmoth1895 Tarafından Yapılan Yorumlar

marcel proust gibi bir dehayı daha yakından tanımak isteyenler için bu kitap bulunmaz bir hazine.Düzyazı yayınevi gerçekten de çok güzel bir iş çıkarmış,ayrıca sibel pekin çevirisi de kitaba ayrı bir lezzet katmış.
yalnızlıklar adlı o müthiş ve bir o kadar da sarsıcı kitabından sonra ikinci olarak okuduğum gölgesizler de en az onun kadar güzel bir zevk bıraktı damağımda HASAN ALİ TOPTAŞ mutlaka okunmalı ayrıca kitabı okurken yanınızda bir kalem olsun zira kitap altı çizilesi satırlarla sizi daha bir etkisi altına alacaktır.
sabahattin aliyi okuduktan sonra şayet kafanızda aşkla ilgili olarak yanıtlanması zor sorular sizi meşgul ediyorsa kitabı dönüp bir daha okumanızı salık veririm. çünkü AŞK PAYLAŞILDIKÇA AZALAN BİRŞEY DEĞİLDİR diyor sabahattin ali. berlinde geçen sımsıcak güzel bir aşkı anlatmış. üstelik kitap sizi kendisine o kadar bağlıyorki... ayrıca kitabın buram buram HÜZÜN koktuğunuda sözlerime eklemeliyim. şimdiden iyi okumalar.
doğunun limanları maaloufun en duygusal ve en hüzünlü kitabıdır eğer okumak hayattaki kötü saatlerle iyi saatlerin takas edilmesidir derseniz bu kitabı mutlaka okuyun çünkü sonunda hiç şeksiz şüphesiz siz kazançlı çıkacaksınız. şimdiden iyi okumalar...
değişik tarzda tat almak isteyenlere özellikle tavsiye olunur bilhassa uzun zamandır güzel kitap okumayanlar içinde fevkalade bir içsel gezinti yapma fırsatıdır derim.kitaptan güzel bir alıntı.BİR İNSANIN SEVGİSİNİ KAYBETMEK ZORLUKLA ULAŞILMIŞ BİR DORUKTAN AŞAĞI YUVARLANMAKTIR.hepinize şimdiden iyi okumalar...