Toplam yorum: 3.098.965
Bu ayki yorum: 3.500

E-Dergi

dr.shigella Tarafından Yapılan Yorumlar

01.03.2021

Zaten edebi bir eser olduğunu vaad etmiyordu. Yanıltmadı. İlgi çekici, çok boş bir zamanda okunabilir. Böyle negatifimsi yorum yapmamda sonu da etkili oldu tabi...
01.03.2021

Zaten yazarı çok beğeniyorum. Yayınevi yeni ama uygun fiyata verdiği için bir şans tanıdım. 5 TLye çok güzel bir hizmet satın almışım. Baskı, yazım, sayfalar, kapak çok güzel. Eserin kendisi zaten mükemmel.
22.02.2021

Çok eğlenceli, çok akıcı bir kitap. Yazarın okuduğum üçüncü kitabı, devamı da gelecek. Eserlerin dili okuyucuyu kendine çekiyor.
14.05.2020

Çok güzel olduğunu duyarak başladım, gerçekten ününü hak ediyor. Afganistanın durumu,orada da çocukların yaşadığı hatırlatıldı bir kez daha. Savaş her dilde, her dinde kötüdür.
06.05.2020

Sevmedim sevemedim. Savaş her dilde acıdır, kötüdür. Ama bir insan bu savaştan sonra yeni kurduğu ailesine bu soğukluğu bu kadar hissettirmemeli. Onun bu soğuk mesafeli anneliği yüzünden kızları özgüven eksikliği yaşıyor ve kızların hayatlarında hep bir eksik var. Yıllar boyunca içinde tutuyor, insanlara bu tavırlarını anlamak için fırsat bile vermemiş, kendi kızlarının ömründen çalmış. Tabi ki de zordur, telafi edilemez. Ama ozaman kendi isteğiyle bile isteye ikinci aileyi kurup çocuk sahibi olmayacaktı. Madem savaş sebebiyle bu kadar katı ve soğuk oldu (ki son derece normal), sevgisiz bir şekilde o kızların vebalini almayacaktı. 50 yıl süren bir post travmatik stres bozukluğu... Olan yine çocuklara oluyor.