Toplam yorum: 2318154
Bu ayki yorum: 75

E-Dergi

dr.shigella tarafından yapılan yorumlar

14.05.2020

Çok güzel olduğunu duyarak başladım, gerçekten ününü hak ediyor. Afganistanın durumu,orada da çocukların yaşadığı hatırlatıldı bir kez daha. Savaş her dilde, her dinde kötüdür.
06.05.2020

Sevmedim sevemedim. Savaş her dilde acıdır, kötüdür. Ama bir insan bu savaştan sonra yeni kurduğu ailesine bu soğukluğu bu kadar hissettirmemeli. Onun bu soğuk mesafeli anneliği yüzünden kızları özgüven eksikliği yaşıyor ve kızların hayatlarında hep bir eksik var. Yıllar boyunca içinde tutuyor, insanlara bu tavırlarını anlamak için fırsat bile vermemiş, kendi kızlarının ömründen çalmış. Tabi ki de zordur, telafi edilemez. Ama ozaman kendi isteğiyle bile isteye ikinci aileyi kurup çocuk sahibi olmayacaktı. Madem savaş sebebiyle bu kadar katı ve soğuk oldu (ki son derece normal), sevgisiz bir şekilde o kızların vebalini almayacaktı. 50 yıl süren bir post travmatik stres bozukluğu... Olan yine çocuklara oluyor.
03.05.2020

Her eseri kendi zamanında değerlendirmek lazım. Tabi bize bu kitap basit olmuş demesi kolay, çünkü İnternet YouTube netflix VS. Bizi bilim kurgu yönünde çok doldurdu. Ama o yıllarda kimsenin hayal dahi edemediğini adam üretmiş ortaya bir kitap çıkarmış. Çok güzel bir hayal gücü, acaba yazar bizim yılımızda yaşasaydı neler neler üretirdi...
23.04.2020

Fobi den sonra okuduğum yazarım ikinci kitabı. Güzel bir kurgu.
18.04.2020

Korona günlerinde adı çok geçen bir kitap olduğu için aldım. 50 yılı aşkın bire süre aşkın sürdüğüne tanıklık ediyoruz. Kişiler arasında anlatım geçişleri çok güzel olmuş, acaba bu sırada şu kişi ne yapıyordu diye düşünürken yazar tam da oradan anlatmaya devam ediyor. Diğer kitaplarını da okumak istiyorum.