Toplam yorum: 3.086.813
Bu ayki yorum: 6.500

E-Dergi

kalidor Tarafından Yapılan Yorumlar

01.07.2015

Bence serinin şimdilik en zayıf halkası. İlk 2 kitapta bahsedilen olaylarının yanında daha çok 3. kitapta geçen hikayeyi bir de Zoe'dan dinliyoruz. Serinin diğer romanlarında es geçilen bazı detayları bu kitapta okusak da genel olarak Bir Genç Kızın romanını okuyormuşum gibi hissetmedim değil.
01.07.2015

İlk 2 kitapla bağlantılı olan ilk kitaptaki karaktere geri döndüğümüz, politik düzenbazlıkların ve ayak oyunlarının aksiyondan daha çok rol aldığı ama kesinlikle sıkmayan ve diğerleri gibi zevkle okunabilecek serinin 3. kitabı.
01.07.2015

Bu sefer birinci kitaptaki ana karakterimiz yok. İlk kitapta bahsedilen Hayalet Tugay'ı tanıyoruz. İlkine göre daha dramatik ögeler barındıran, yine aksiyonu bol epik bir uzay macerası romanı. Scalzi'nin tasarladığı evreni seri arttıkça genişliyor ve seri ilerledikçe müthiş bir seviyeye ulaşıyor.
01.07.2015

Yaşlı Adamın Savaşı getirdiği ilginç bilimsel önermelerin yanında aksiyonu bol, mizah dozu nispeten yüksek ve az da olsa cinsellik barındıran ve kendi içinde az çok felsefi söylem ve ahlaki sorgulayış barındıran bir roman.Yaşlı Adamın Savaşı, aksiyon bazında çok az Avatar, bolca Starship Troopers barındıran yine de bilimkurgu kültü olacak kadar eşsiz bir eser olmayan, 50'lerin bilim kurgu eserlerine göre daha az felsefi zırvalık içeren, kısacası iyi vakit geçirtecek güzel bir "space opera" serisi.
16.06.2015

10 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen 2. kitabın dilimize kazandırılmasını istediğimiz, iyi edebiyatın iyi bilimkurgu olabileceğini gösteren eşsiz bir eser.