Toplam yorum: 2318154
Bu ayki yorum: 75

E-Dergi

hikikomori tarafından yapılan yorumlar

12.03.2019

Ekseriyetle daha önce yazmış oldukları hususları tekrarlamışlar. Üzerine eser miktarda yeni şeyler söylenmiş; hatta bu yapılırken de basına verilen demeçler kopyala yapıştır yapılmış. Bir yerdeki dizgi hatasından bu rahatlıkla anlaşılabiliyor. Güldürmedi
03.01.2011

Shakenberg, Goethe'nin "insan kendini yalnızca insanda tanır" sözüne nazire yaparcasına, üstat yazarların hayatlarını bizler için büyüteç altına almış. Okurken dönemlerine damga vurmuş yazarların hepsinin ruh sağlığının bozuk olduğunu esefle gözlemleyeceksiniz.
21.06.2010

Bu kitapta, İttihat ve Terakkinin bozulmaya yüz tutmadan önceki dönemi (birinci dünya savaşından önce), özellikle Fahrettin Altay Paşa'nın önemli aktarımlarıyla ve bilimsel terminolojinin sıkıcı üslubundan uzak bir şekilde anlatılmaya çalışılmıştır. Reval mülkatına, istibdad döneminde Albülhamid'e çalışan jurnalcilere ve özellikle gerici ayaklanmalara karşı ittihatçıların hürriyet aşkıyla meydan okuması çok güzel kaleme alınmış ve okuyucunun ittihat ve terakkiye karşı olan önyargısı kırılmak istenmiştir. Dili ve üslubuyla başlangıç seviyesinde İttihat ve Terakkiyi anlatan güzel bir eser oladuğu kanısındayım.
04.06.2010

Beslenme konusunda tüm ezberleri bozan müthiş bir kitap. Mandıra ve et sektörüne karşı korkusuzca ve bilimsel veriler ışığında savaş açan yazar tüm tehditlere karşın doğru bildiği yoldan, bilimsel gerçeklikten hareketle tezini geliştirmiş. Muhakkak okunması ve hayatta tatbik edilmesi gereken bir kitap olduğu kanısındayım.
06.05.2010

hastanede geçirdiğim cerrahi operasyon sonrası bir çırpıda okuduğum, özgün üslupla yazılmış (her ne kadar yazar aksini iddia etse de böyledir bu) başarılı bir derleme. Yazarın penguen dergisinde yayınlanan denemeleri toplu halde okuyucuya sunulmuş.