Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

muhabirkedi tarafından yapılan yorumlar

16.04.2013

Çok satan kitapların ne anlattığını merak ettiğimden ve Ece Temelkuran saygı duyduğum bir gazeteci olduğundan alıp okudum. Ama sonuç itibariyle çok etkili bulmadığım bir kitap oldu. Hem kadınların hikayesi vurucu değildi, hem de arka plandaki devrimler. "Arap Baharı" fonunda daha etkileyici hikayeler çıkabilirdi.
16.04.2013

Tutunamayanlar'daki Selim Işık'ı akla getiriyor Aylak Adam. Çok düşünen, mutlu olamayan, tatmin olamayan, tutunamayan biri buradaki C karakteri de.
16.04.2013

Fethullah Gülen cemaatinin Emniyet, Mit, yargı ve ordu içinde nasıl teşkilatlandığını, haklarında soruşturma başlatmak isteyenlerin başlarına neler geldiğini anlatıyor.
Bu anlamda zaten artık bilinen şeyler. Sadece bu bilinenlerin aslında bundan yıllar önce de bilindiğini ama neden ve nasıl müdahale edilemediğini göstermesi bakımından önemli.
15.04.2013

Anayurt Oteli'nin sahibi Zebercet'in hepsi birbirinin aynı ve sanki sonsuza kadar da aynı kalmaya devam edecekmiş izlenimi veren sıradan, tekdüze hayatı anlatılıyor.
Bu hayat "gecikmeli Ankara treni ile gelen kadın"ın otelde kalmasıyla bir parça değişiyor.
Niçin bu kadar etkili oluyor bu kadın? Normal bir müşteri halbuki. Halinde, tavrında bir sıradışılık olmasa da Zebercet için birşeylerin değişmesi gerekiyormuş belli ki. Kadın sadece vesile olmuş bana kalırsa.
15.04.2013

Portekiz Komünist Partisi'nin yerel bir örgütüne bağlı militanlarının çalışmaları, hayatı, göze aldıkları tehlikeler anlatılıyor. O kadar sade, o kadar yalın ve gerçek bir dille anlatılıyor ki yazılanların samimiyetinden kuşku duymuyor insan.