Toplam yorum: 2333541
Bu ayki yorum: 3270

E-Dergi

eerarslan tarafından yapılan yorumlar

27.03.2020

İnançlara, vicdana, insanı diğer canlılardan ayırt eden tüm özelliklere, farkındalığı olmayanların karşı çıktığı tüm konulardaki anti-tezlerine yer veren kitap sınırlı sayıda basılmış zamanında. Çok fazla okunmasını istemediğini açıkça söylüyor yazar. Haksız da değil, bir hayvanın içgüdüsel olmayan davranışlarının, en gelişmiş varlık olmasına rağmen insandan daha iyi ve doğru olduğunu söylemesi, bir çok insanda; biz hayvandan üstün değil miyiz? sorusunu sordurtabilir. Ya da bugüne kadar 5 vakit namaz kılan birisine gidip tam tersi maneviyat anlattığınızda ve bağnazlıkla suçladığınızda, dikenlerini çıkarıp ne alakası var diyebilir. Farkındalık geliştirmeye yönelik bir kitap, ancak artmamışlarda ters etki vereceğinden katkısı çok olmayacaktır.
21.12.2019

Ezgi Polat'ın okuduğum ikinci kitabı. Psikolojik öğelerin ağır bastığı 6 hikaye ile geliyor karşımıza bu sefer. Öykülerin genel anlamda bulundukları durum sanki bir ruh gibi bedenlerin üzerinden geçiyor. Gerçek dünya ile hislerin ayrıştığı noktada da hiçbir yerin ortasında kalıyorsunuz. İsmi ve kapağı da güzel kitabın. Öyküler de ilgi çekici ve devamını okumak isteyeceğiniz ölçüde merak uyandırıcı. "Kıyıya Vuran" öyküsü çok rahat romana ya da novellaya dönebilirdi mesela.
02.12.2019

Pin kodu, forbes yaklaşımı ile ilgili, hayatımızı yönlendiren numaraların gizemiyle alakalı kısmi bilimsel verilerle desteklenmiş bir kitap.
02.12.2019

(Sözler, Alınganlık, Kabul Etme, Mükemmeli Ara) gibi 4 adet kural ile bilgeliğin kapılarını aralıyor. Sadece aralıyor. Bilgeliğin 4 kurala bağlı olmadığını daha geniş bir açıyla bakılması gerektiğini belirtelim.
30.11.2019

Genellemeler olacak ama bu kitap üzerinden çıkarımlar yapacağım. Bir tezden yola çıkan kitaplar sıkıcı oluyor. Sonunda soru cevap olan kitaplar sıkıcı oluyor. Röportaj gibi iki kişinin konuşmasını ele alan kitaplar sıkıcı oluyor.
Maalesef bu üç özelliği de taşıyor bu kitap.