Toplam yorum: 1893207
Bu ayki yorum: 19743

E-Dergi

ozmaveraunnehir tarafından yapılan yorumlar

13.01.2015

Kitabın ön sözünde baskın bir şekilde batılı İskit araştırmacılarının İskitleri Hint-Avrupa kavimlerine bağlamasından şikayetçi olunuyor. dolayısıyla bu kitabın farklı olduğu vurgulanıyor. Ama kitabı okuyunca yazarın da İskitleri ve içindeki boyları Hint-Avrupalılara bağladığını görüyoruz. Biraz tezat var gibi.
22.02.2013

Kitabı aldım. Çok değerli Türkolog hocaların eseri. En güzel yanı var olan Moğolistan dışı tüm runik yazıtları içermesi. Yazıçevrimleri ve günümüz Türkçesine çevirileri de mevcut. Irk bitig ve diğer kağıda yazılmış eserlere de yer vermişler. Türkolojiye ilgi duyanların başucu kaynaklarından. Bu arada Mehmet Ölmezin Moğolistan'daki Eski Türk yazıtları kitabını da bunun yanına koyarsanız birbirini tamamlamış olacaklardır.
06.10.2011

Gençlerin arasında dolaşan şehir efsanesi korkulu varlıkları ustaca güldürü malzemesi yapan, akıcı bir kitap. İyi vakit geçirmek için okunur.
05.09.2009

Çok titiz bir araştırmanın ürünü olmasa gerek. Sıradan bir kitap.
05.09.2009

Bu kitap sadece bir kaynakça. Yani bu güne kadar antik Türk yazıtları ile ilgili dünyada yayımlanmış ne kadar yayın varsa hepsinin yalnızca listesi mevcut. İçerikleri ile ilgili hiç bir şey yok, sadece başlıklardan ve tarihlerden ibaret olduğunu belirtelim.