Toplam yorum: 1954748
Bu ayki yorum: 18439

E-Dergi

okurbey tarafından yapılan yorumlar

13.04.2009

Bir biyografide neler bulunmalı, biyografi kimler için yazılmalı, biyografi yazanın amacı nedir gibi soruları ve bu sorulara Botton tarzı yanıtları bulabileceğiniz bu çalışmayı biyografi sevenlerle birlikte Botton hayranlarının keyifle okuyacaklarını düşünüyorum.
16.03.2009

Yazarın başından geçen bir aşk hikayesi boyunca sevmek, sevilmek, ait olmak, birliktelik, beklentiler, paylaşımlar, kıskançlık, yetersizlik, aldatılmak gibi durumlar karşısındaki duygu ve düşüncelerini samimi bir şekilde okurlarıyla paylaştığı bu güzel çalışmasında kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Mutlaka duyumsanan ve birçoğunun farkında olamadığımız duygularımız...
16.03.2009

Alain de BOTTON'un akıcı ve özgün anlatımıyla, ünlü filozofların hayat hikayelerinin ve temel felsefi düşüncelerinin özetlendiği bu kitap, felsefeyi sevdirecek ve yeni başlayanlara iyi bir rehber olabilecek niteliktedir.Kitapta yer alan büyük düşünürlerin yaşadıkları çağlardan yüzlerce yıl ileride olduklarına tanık olacaksınız.Benim düşüncem, bu büyük düşünürlerin çağımızdan en fazla bir kaç nesil önce yaşamış olabilecekleri yönünde.Ayrıca, bir okur olarak sahip olduğum bazı düşüncelerin bir kitapta yer aldığını, bir yazar tarafından kaleme alındığını görmek oldukça keyif verici...
15.02.2009

Alain de Botton'un, statü endişesinin tarihsel gelişimi, nedenleri ve çözümleri üzerine kaleme aldığı düşüncelerini, tarihteki ünlü filozof ve sanatçıların konu üzerine olan düşüncelerini de yansıtarak hazırladığı Statü Endişesi adlı eserini büyük bir keyif alarak ve bir solukta okuduğumu belirtmek istiyorum. Bitirdikten sonra aynı iştahla, bir daha ve vurgulanmak istenen düşüncelerin altını çizerek okudum. Yeri geldiğinde ayrıntılar içinde verilen çeşitli bilgilerle adeta yeni bir şeyler keşfetmenin mutluluğunu yaşadım. Bana bu keyifli okuma lezzetini sunduğu için Botton'a çok teşekkür ederim.
Ayrıca psikoloji dalında eğitim almış, bu alanda çalışmalarına devam edenlerin kitap hakkındaki düşüncelerini ve eleştirilerini de merakla bekliyorum.
13.01.2009

Alain de Botton bu kitabında çeşitli iş alanlarında gözlemlediği çalışma hayatlarının bilinmeyen yönlerini, harika tasvirlerle okuyucunun gözünde canlandırırken, aynı zamanda hayatın akışı içinde çevremizde olup bitenler hakkında bir süre durup düşünmemize ve bize ulaşan insan emeklerinin farkında olmamıza katkı sağlıyor.
Bu kitabı okurken kendinizi, "tıpkı bir çocuğun, trenin hidrolik kapılarının kapanırken çıkardığı güzel ıslık sesi yüzünden tren kullanmayı ya da kabarık zarfların üzerine 'Uçakla' etiketini yapıştırmanın sağladığı doyum için bir postane yönetmeyi hayal etmesi gibi," değişik meslekleri nasıl icra edebileceğinizi hayal ederken bulacaksınız.