Toplam yorum: 1927091
Bu ayki yorum: 20887

E-Dergi

gülhanakin tarafından yapılan yorumlar

16.08.2019

Dili ağır olduğu için anlayarak,düşünce boyutunda tane tane okunması gereken bir kitap.Sayfalarına her dokunuşta benliğimizin derinliklerinde iç alemimizi aydınlatan cümleleriyle, dünyaya gelişimizi, varoluş gayemizi,yaratılışımızı,bedenimizin çamurdan,ruhumuzun, bütün uzuvlarımızın Allah'tan olduğunu beyinlerimize bir kez daha kazıyan muhteşem bir eser.
16.08.2019

Çocuklar seviyor. Kitap okuma alışkanlığı kazanmaları ve keyif almalayı açısından güzel
15.08.2019

üçlemenin son kitabı. Bowlby o kadar geniş kapsamlı ve anlaşılır bir çalışma sunmuş ki,hayranlık duymamak elde değil. Hayatta bakış açınızı genişletecek harika bir çalışma.
11.07.2019

Kitap 'felsefe' kategorisinde yer alsa da klasik bir felsefe kitabı olarak görmek yanlış olur. Kierkegaard, kitaplarını farklı rumuzlarla yazar ve burada da 'Constantin Constantinius' rolüne girmiş. 'Tarihteki en uzun aşk mektubu' olarak atıfta bulunulan bu eseri okumak için, Kierkegaard'ın yaşamı ve Regina'yla olan ilişkisi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Kitabın ilk bölümü Constantin'in genç arkadaşı ve genç kız hakkındaki düşünceleri ile geçerken, kitabın ikinci yarısı 'genç arkadaş'ın mektuplarıyla tamamlanıyor. Son bölümlerde, dini atıflar yoğun -Kierkegaard'dan bekleneceği üzere- Kitapta üstadın içsel dünyasındaki karışıklığı rahatça hissediyoruz.
11.07.2019

Roger Garaudy nin Bu Kitabı bir Müslümanın Manifesto Kitabı olarak Kabul etmek gerek bence. Harika ve akıcı bir dille Bugünkü Müslümanların kapitalizm ve Yobazlığa karşı Nasıl davranması gerktiğini Anlatan Harika Bir kitab Şiddetle Tavsiye ediyorum..