Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

Seyma Öztürk Tarafından Yapılan Yorumlar

10.01.2021

Jane Austen’ın Aşk ve Gurur, Akıl ve Tutku, Northanger Manastırı, İkna eserlerinden birtakım kısımlar alınarak Evlilik adlı eser oluşturulmuş. Yeni bir eser olmayıp tamamen derleme bir kitap. Sadece ticari kaygıyla yapıldığını düşünüyorum. Böyle olduğunu bilseydim alıp okumazdım. Zira yazarın Aşk ve Gurur romanını daha evvel okumuştum ve bu kitabı okurken tekrar aynı şeyleri okudum. Tam anlamıyla vakit kaybı.
10.01.2021

Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaplardan biriydi diyebilirim sevgili okur :) Gerek kurgusu gerek olayın anlatımı sırasında Bayan Ming’den aldığımız bilgelik dersleri enfesti. İncecik ama okurken hem eğlendiren hem de fikir dünyamıza pek çok öğreti ekleyen tatlı mı tatlı bir eser. Mutlaka okuyun.
07.01.2021

Yazarı Kambur isimli eseriyle tanımıştım ve çok sevmiştim. Bu eserinde de Kambur’da olduğu gibi insanı derin ve üzerine bolca düşünülmesi gereken sorgulamaların içine çekiyor. Farklı hayat hikâyelerini kapsayan eserde çokça ruh tahlili, yaşam ve ölüm olgusu var. Bu olguları o kadar güzel bir dille ve ince dokunuşlarla anlatmış ki cümlelere hayran olmadan edemiyorsunuz. Üzerine çokça düşünülecek ve kütüphanenin en kıymetlileri kısmında yer alacak bir eser Coşkuyla Ölmek.
07.01.2021

Peyami Safa'nın çerez tadında, bol maceralı, akıcı bir dile sahip eserlerinden biri. Bir yandan olayın nereye gideceğini merak ederken diğer yandan da her zaman olduğu gibi yazarın üslubunun akıcılığına kapılıp gitmemek mümkün değil. Peyami Safa Can'dır, okuyun, okutun.
07.01.2021

Özellikle Masumlar Apartmanı dizisinin bende merak uyandırması üzerine ve yazarın tarzını görmek amacıyla edindiğim bir kitaptı. Kitabın içerisindeki her vaka dikkati cezbetmiyor fakat dikkat çeken vakalar mevcut. Dil olarak akıcı bir dile ve üsluba sahip. Başka kitabını okur muyum? Hayır.