Toplam yorum: 1893207
Bu ayki yorum: 19743

E-Dergi

calbayrak_k tarafından yapılan yorumlar

17.07.2019

Ahmet Ümit kitabı olması okumak için yeterli bir neden. Ancak en iyilerden biri kesinlikle değil. Siyasi bir kitap olması, siyaset ile ilgilenmeyen kişiler için yorucu olabilir. İlgimi çeken bir konu olmasına rağmen çoğu yerde eksiklik hissettim ve açıklandığı halde konuyu anlamakta güçlük çektim. Bütün bu olumsuzluklara rağmen benim için Ahmet Ümit kitabı olması yeterli.
09.06.2019

Efsaneydi. Ahmet Ümit'in hiç akla gelmeyecek ama sizi mahvedecek sonlarından biriydi. Ahmet Ümit'i okuyan, seven herkesin okuması gereken bir kitap. Heyecanı hiç bitmiyor, kafanız iyice karışıyor ama sonunda şaşıp kalıyorsunuz. Tek solukta bitecek bir kitap.
09.06.2019

Güzeldi. Fakat baş karakterimizin sürekli tedirgin iç konuşmaları psikolojik olarak bunalttı. Nevzat komiseri her sayfada görememek biraz üzdü. Sonu da sanki biraz olmadı. Ama kesinlikle Ahmet Ümit'in kaleminden çıkması kitabı güzel yapmaya yetti.
09.06.2019

Gerçekten müthiş bir kitaptı. Ahmet Ümit'in Nevzat karakteri her kitabına ayrı bir güzellik, ayrı bir soluk katıyor. Heyecanı hiç bitmeyen bir solukta okunacak bir kitap.
06.11.2018

O kadar muazzam bir eser ki. İlk kez Murat Bardakçı'nın bir araştırmasını okudum ve bu kadar ilgimi çekeceğini bu kadar beni etkileyeceğini bilmiyordum. Bizim okuyup geçtiğimiz, üzüldüğümüz şeylerin yaşanmışlığı ve yaşayan insanların sakinliği, asilliği. Beni çok etkileyen bir eser oldu. Tarihe ilgisi olan herkes mutlaka okumalı.