Toplam yorum: 2.394.374
Bu ayki yorum: 22.981

E-Dergi

Ayşe Gürsoy tarafından yapılan yorumlar

07.01.2014

Yazarın senden önce ben kitabını çok beğendiğim için bunu da okumak istedim. Ama bende aynı etkiyi bırakmadı. 1960'larda yaşanan Jennifer ile Boot aşkı etkileyiciydi . Mektuplar çok duygusaldı.'' Aşk insana neler yapıyor'' dedirtiyordu.Ama gazeteci kızın evli yazarla yaşadığı ilişkide aşk neredeydi ?Bence diğer ilişkinin duygusallığını bozmuş.
24.12.2013

Kitap hakkında daha önce yazdığım yorumu beğenmemiştiniz.Kitabı elime belki beş kere aldım ama yine de bitiremedim. Okurken sinirleniyorum.Aliide 'nin nasıl bu kadar bencilce hareket edebildiğini , kız kardeşini ve bebeğini nasıl acımadan Hans'tan ayırabildiğini aklım almıyor. Bir kişinin sizi sevmediğini bile bile onu bir yere hapsederek sahip mi olmuş olursunuz.Ayrıca Zara'nın yaşadıkları anlatılırken seks olabildiğince açık seçik anlatılıyor ki mide bulandırıcı.Kitaptaki zamandan zamana geçişler yorucu.Sürükleyici değil.Umarım bu yorumum sizi tatmin etmiştir.
24.12.2013

Güzel bir Rizzoli-Isles serisi kitabıydı.Bu serinin kitaplarını seviyorum.Hikaye bence güzeldi.Kitaptaki kız ve babasının ensest ilişkisi ve seri cinayetler bana Ejderha Dövmeli Kız kitabını anımsattı.
24.12.2013

kitap çok güzel bir masal ile başlıyor.Sabır, Pervane ve Masume'nin hikayesi etkileyici.Başlangıçta hikayeler üç kişi arasındaki aşk ve bağlılığı sorgulamış.Nebi, Nila ve Süleyman - Sabır, Masume ve Pervane arasındaki ilişkiler.Sonra hikayeye yolu bir şekilde Afganistan'da bu aile ile kesişen kişiler dahil oluyor ve onların aile ilişkileri, sorumlulukları, vicdan muhakemeleri yer alıyor.Kitapta iki kuzenin hikayesi ile Adel ve babasının hikayesi gereksizmiş gibi duruyor.Bence yazar doğruyu ve yanlışı sorgularken, aynı zamanda yanlış olanın zamanla nasıl kanıksandığını ve ideallerden uzaklaşıldığını anlatmak istemiş.Bazı bölümlerde asıl hikayeden çok uzaklaşılmış.
19.10.2013

Beni çok etkileyen bir hikaye olduğunu söylemeliyim. Etrafımdaki bir çok kişi de severek okudu. Livaneli tarzında bir değişiklik olmuş.Engereğin Gözü de aynı tarzdı.Bu kitabı mutlaka okuyun.