Toplam yorum: 3.088.827
Bu ayki yorum: 8.515

E-Dergi

shinemu Tarafından Yapılan Yorumlar

19.11.2012

Bu kitabı uzun yıllar önce ilk baskısında almış ve çok sevmiştim. Daha sonra Kız Kardeşim İçin, Abra Kadabra isimli kitaplarını da severek okuduğum yazarın bu ilk kitabı ödüllü, akıcı, ve güzel bir kitap. Okumaya değer...
24.08.2012

İki ödüllü kitabı : "aşk mutfağından yalnızlık tarifleri" ve "bir de baktım yoksun". İkisi de muhteşem, ikisi de insanın kabine dokunan, gözlerini bulutlandıran kitaplar. Uzun romanlara ayıracak vaktiniz yoksa, kitap okumaya ne yazık ki kısa zamanlarda fırsat bulabiliyorsanız bu iki öykü kitabını da denemelisiniz...
24.08.2012

Serinin en iyi ve en heyecanlı kitabı olduğunu düşünüyorum. En iyilerin savaşı, ölümden bir kez kurtulsalar da bu sefer haraçların üzerindeki baskı daha fazla ve oyunlar çok daha zorlu. Okurken aynı heyecanla koşmak istiyorsunuz, okuduğunuz satırlarda sanki bir rüya görürmüşcesine sizin de kaslarınız kasılıyor.
16.11.2011

Son dönemde Türkiye'de de yapılan bir araştırmayla gündeme elen "çocuk gelinler" konusunda biyografi okumayı sevenler için çok iyi bir kaynak. Kitabı okurken aynı zaman Yemen hakkında da bilgi sahibi oluyorsunuz. Çocuk gelinlerin yaşadıkları tecavüz, çocuk istimarı travmalarının onlar üzerindeki piskolojik etkileri hakkında da bir nebze olsun bilgi sahibi olabileceğiniz, kalın olmaması sayesinde rahatlık okunabilen, dili oldukça akıcı bir kitap. Eğer almak için karar aşamasındaysanız bence alıp okumalısınız.
08.03.2011

Dünya Kadınlar Günü'nde okumaya başlamak için en uygun kitap.Aydın Türk Kadınının imkansızlar içinden doğuşu...Zorlu yamaçlardaki karla mücadele edip varolan bir kardelen gibi ülkenin en umutsuz, en kötü dönemlerinde parlamış bir yazar. O dönemde aydın bir Türk Kadını nasıl olmuş? Nelerle mücadele edip de Halide Edib olarak anılmaya başlamış? okudukça anlıyorsunuz.
Gerçekten çok sıkı bir çalışmanın ürünü.Okuduğum her sayfada bir kez daha tarih bilgilerimi sorguladım.Okudukça öğrendiklerimi doğrulamak için ben de araştırdım.Ancak kitabın %75ini bir solukta okurken son kısımlarda olayların temposunun düşmesinin de etkisiyle yavaşlıyorsunuz.Yazar iyi iş çıkarsa da son virajı iyi alamamış bence.Kitabın benim açımdan tek olumsuz yanı bu oldu.Yine de okunmasını tavsiye ederim :)