Toplam yorum: 3.093.299
Bu ayki yorum: 3.900

E-Dergi

canxx Tarafından Yapılan Yorumlar

12.04.2024

Agota Kristof'un okuduğum diğer iki kitabına göre daha yavaş daha sakin anlatımlarla dolu bir hikaye kitabıydı. Yazar bence romanlarında daha başarılı çünkü yazarın yaratmış olduğu karakterler usta bir fırçadan çıkmış çok özel portreler gibi oluyor o yüzden bu hikaye kitabı beni çok tatmin etmedi hikayelerde biraz daha fazla karakter detayı beklerdim, fakat yazarın zaten az olan külliyatını tamamlamak isteyen okurlar için yine de verimli bir eser. 10/7
06.04.2024

Keşke kelimesini çok sevmem ve hayatımda da kullanmamaya gayret ederim fakat keşke Agota Kristof'un daha çok kitabı olsaydı ya da varsa dilimize çevrilseydi..
Kitaplarda yersiz yurtsuz hissetmek, gurbette olmak, yabancı olmak çok işlenen bir konudur fakat yazarın kendine özgü kelimeleri bir araya getirip okura eşi benzeri olmayan seromoni sunması olağanüstü.Kendimi yazarla çok iç içe buldum ve uzun zamandır hiçbir yazarın tüm kitaplarını okuma isteğinde bulunmamıştım, gerçi kitapları az ve ince ama ne yapalım. Bu ara da yazarı keşfetmeme vesile olan Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy'a çok teşekkür ederim.
06.04.2024

Nobel edebiyatı ödüllü kitapları okuduğum zaman gerçekten yazarların neden ödül aldığını anlayabiliyorum. Jon Fosse'de "Sabahtan Akşama" kitabında yaşam ve ölüm gibi edebiyatın olmazsa olmazı konuları oldukça farklı bir üslupla okuyucuya aktarmayı başarabilmiş. Romandaki kişiler arasındaki geçişleri özellikle çok beğendim. Daha önce okuduğumuz konuları farklı bir kalemle okumak isteyen herkese bu kitabı tavsiye ederim.
10/7
06.04.2024

Yazarın birkaç kitabını da okumuş elbette çok beğenmiştim , bu kitaba da tavsiye üzerine büyük merakla başladım okumaya fakat o kadar fazla detay ve betimleme var ki okurken hiçbir şeyin hafızam da kalmadığını fark ettim ve zaman kaybı olmaması için belki de şimdilik kitabı 88. sayfa da yarım bıraktım.
21.03.2024

Kitabı Buket Uzuner'in tavsiyesi üzerine okumuş olsam da, öncesinde de kitabın ismi ve kapağı dikkatimi oldukça çekmişti.
Kitapta polisiye, ekoloji konuları başta olmak üzere aradığınız birçok alanı bulabilirsiniz. Yazar kalemini oldukça geniş ve etkileyici bir üslupla kullanmış. Ben bazı cümleleri birkaç kez okudum ve notlar aldım. Romanla ilgili tek beni zorlayan şey ise bazı sayfalarda astrolojiden çok ayrıntılı bahsedilmesiydi açıkçası ilgim de çok fazla olmayınca o bölgeleri sıkılarak okudum. Özetle dolu bir şeyler okumak isteyen tüm okurlara "Sür Pulluğunu Ölülerinin Kemikleri Üzerinde" tavsiyemdir.