Toplam yorum: 1543658
Bu ayki yorum: 22741

E-Dergi

Ismail Demirörs tarafından yapılan yorumlar

10.04.2018

kitap sade anlatımlı görselle desteklenmiş (ki görseller çoğunlukla tahmini ) farklı insan türlerinin olduğunu bunların Afrikadan çıktıklarını ve evrimleştiklerini anlatıyor. farklı bölgelerde bulunan bazı fosil parçalarından yola çıkarak ( ki sayısı çok değil 3-5) isimlendirilen türlerden homosapiensin (şimdiki bizler )kaldığını anlatıyor. antropoloji evrim vb konulara ilgi duyanların okuması gereken bir kitap. çok bilimsel olmayan bir kitap bence 500.000 yıl önce tarihlenen 3-5 fosille tarih yazmak çok doğru değil. kitabın sonlarında DNA olarak %1e yakın neandertallere benzer olduğumuz konusu anlatılmış. şempanzeler ve neandertallerin kuzenimiz olduğunu söylemişler ama DNA olarak solucan ve patatesin bize DNA olarak daha çok benzediğini yazamamış, anlatmamış. yazar evrime inanarak 5-10 fosille tarih yazmış. ilgi duymayanlar okumasın.
17.03.2018

ülkemizde yeni bir alan olma çabasındaki manevi psikoterapi/ danışmanlık konusunda ne nedir ne değildir anlatan güzel bir çalışma. davranışçı ve ben merkezci yaklaşımlara karşı insanın manevi boyutunun da olduğunu düşünen ve bu yönünde desteklenmesi gerektiğini düşünen alanda uzaman kişilere yönelik bir kitap. kitabın eksi yönleri tasavvufa çok değinmesi ve maneviyatı tasavvuftan ibaret görmesi. alandaki çalışanların okuması gereken bir kitap.
09.03.2018

ne kurtuluş mücadelesini nede cumhuriyetin kuruluşunu anlatan bir kitap. mücadelede görev almamış E.Bozkurt sadece Kemalizmi, Atarütk e olan aşırı (yücelten) sevgisini, ve Türk milliyetçiliğini / kimi yerde ırkçılık düzeyinde anlatan basit bir kitap. kimi yerde Osmanlıyı yüceltmiş kimi yerde yerin dibine sokmuş. tutarsızlıkları çok. okunmayabilir.
19.02.2018

İslamın tüm dünya için gelmiş olduğu, etnik ayrımcılık yapılamayacağı. ümmet bilincinin zorunlu olması ve tüm dünya için gerekli olduğunu kısa öz olarak akıcı anlatan bir kitap.
18.02.2018

eser emek harcanarak hazırlanmış. tüm nur risaleleri incelenmiş. aslında eleştirel sadece nur risaleleri için değil de tüm tasavvuf tarikat kitap vb içinde geçerli. eleştirilerin hepsi bunlar içinde geçerli denebilir. kurana ve sünnete aykırı olan yerler belirtilmiş. dikkat çeken kısım eleştiri uslubunun çok yumuşak olması. cifir ebced uydurma hadisler cevşen dinlerin birleşmesi vb konuların eleştirisi bu konuları bilenlerin okuması gerekmeyen bir eser. okunabilir.