Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

Sabri Gürel Tarafından Yapılan Yorumlar

01.05.2003

bu yöresel bir kitap oldugundan dolayı herkesin ilgisini cekmeyebilir.fakat ozellikle doğu karadeniz hakkında bilgi edinmek isteyenlerin veya giresun ve tarihini merak edenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.bunun yanında kitapta giresun ve yöresinin her türlü kültürel özelliklerinden bahsedilmiş ve cok akıcı bir dille anlatılmıs.bu yüzden okumanızı tavsiye ederim.
10.01.2003

hilal ve yıldız bence tam bir Türkiye hayranı olan bir kişi tarafından yazılmış.çünkü kinzer hakkındaki eleştirilerde hep Türkiyeyi karaladığı soyleniyor.bu kitaptada kinzer bir yabancının gözüyle dışarıdan Türkiyenin nasıl göründüğünü,ülkemizdeki yapılan büyük yanlışları anlatıyor.hemen hemen ülkemizdeki tüm sorunlara kitapta değinilmiş.doğu sorunundan kıbrıs meselesine vb...kitabın en güzel yanı yazarın bölüm aralarında Türkiye'de geçirdiği bazı günleri ve anıları anlatması. herkesin okumasını tavsiye ederim.
09.01.2003

Chomsky nin bu kitabı yine amerikayı cok agır elestiriyor.Kitapta ilk once amerikanın kosovaya yaptıgı Chomsky ye gore nedensiz saldırıyı,daha sonrada amerikan yardımıyla yapılan Endonezyadaki kanlı olayları anlatıyor.kitapta Türkiye üzerinede askeri acıdan istatistiki bilgiler verilmiş. Chomsky Amerikanın kosovadaki olayları nasıl kendi cıkarlarında kullandıgını ve amerikanın kurallarına uymayanların nasıl cezalandırıldıgını cok acık anlatıyor.kosovadaki olayları merak edenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. kitapta cok net anlatımlarda var.ornegin;Kosovada savas sırasında yapılan gocun Amerikan mudehalesiyle iki katına cıktıgı gibi...
06.01.2003

kitap ilk önce bir Yunanlının gözüyle Türkiyeyi gormek acısından cok onemli.basta kitabı okuyunca yunan tarihine cok omem vermis.bu yüzden sıkıcı gibi gorunsede sonraları ısın ıcıne Türkiye girince kitap cok etkileyici oluyor.yıllardır Türkler yunanlıları yunanlılarda Türkleri bir tehlike olarak gordüler fakat kitabı okuyunca yunanlıların neler düsündüğü sizi cok sasırtacak.mesela Türkiyeyeyle yapılacak savas senaryoları,Türkiyeyi yenebilmenin yolları gibi.her Türk vatandasının mutlaka okuması gereken bir kitap.
06.01.2003

bu kitap chomsky nin gazetelerdeki makalelerinden yararlanarak yapılmıs.kitapta amerikanın yaptığı ve yapmakta olduğu hatalardan bahsedilmiş.kitabın onemli bir kısmındada Türkiyeden bahsedilmiş ve bu genellikle elestiri niteliğinde olmus.