Toplam yorum: 3.087.413
Bu ayki yorum: 7.100

E-Dergi

nannuku Tarafından Yapılan Yorumlar

13.01.2022

O güzelim otlar bir meksika dalgasıyla
Son ilahisini rüzgarın uğuldarken
İçimizden biri Adem olsun
Balçığı henüz karılmış çokça şaşkın
Veya cennetten yeni düşmüş, biraz mahçup.

Meksika Dalgası şiiri ile beni etkilemiş yazardır. İnsanın Hz.Adem'den başlayan yolculuğu, çağımızın sorunları ve koşturmasında sessiz bir nefes olarak çıkar karşımıza. İnsan nedir diye sorar yazar, Kendini aramanın insanı anlamanın yolcuğunda size eşlik ederken şiirleriyle yüreğinize dokunur, sorgulatır, düşündürür.
23.02.2017

Yaşar Kemal çok iyi okumuş doğayı, insanları.. kitabı bu zamana kadar nasıl okumadım nasıl bu kadar geç kaldım hayret ediyorum. Yaşar Kemal bizim kültürümüz, mirasımız, vicdanımız, insanlığımız...
17.11.2015

Bukowski ile beni tanıştıran kitaptır bu.Kitap hakkında halen iyi yada kötü diyemiyorum belki gerçeklik içeriyor olmasından kaynaklanıyordur.Sahte iyimserliğe tahammül edemeyenlerdenseniz Bukowski'yi samimi bulursunuz.
17.11.2015

umutla kitabın sonlarına doğru bir mucize beklersin Will kararından dönsün diye. Dönmez ama suçlayamazsında Will'i.Son mektupta boğazın düğümlenir etkisinden zor kurtulursun.Yakında filmi çıkacak ama ben her zamanki gibi öncelikle kitabı okumanızı tavsiye ederim.
17.11.2015

yalnız bir insanın aşkı bulmasından daha iyi ne olabilir aşkının karşılık bulması tabi.Dostoyevski romantik bir adamın umutsuz aşk hikayesini anlatıyor.Kitabın incecik olması sebebiyle hemen okunup bitiyor.Fiyatı da çok uygun okuduğunuza asla pişman etmeyecek güzel eserlerinden birisi.